Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pikturat që “zbukuruan” Brukselin

Pikturat që “zbukuruan” Brukselin
September 23
15:06 2016

Kryeqytetin belg tashmë mund ta quajmë një qytet erotik dhe kjo nuk është pa arsye.

Një artist misterioz e ka “zbukuruar” qytetin e tij me disa piktura në mur, të cilat shfaqin një herë një grua duke u masturbuar, herë tjetër një penis.

Këto kanë shkaktuar jo pak reagime te banorët vendas apo edhe te zyrtarët. Ministri Vincent Henderick, i cili është edhe një anëtar i Parlamentit Federal të Wallonia-Bruksel, është një nga personat që është shprehur kundër këtyre vizatimeve.

“Diçka e tillë nuk i përket Barriere de Saint-Gilles”, – është shprehur Henderick.

Askush nuk e di se cili është ky artist i panjohur, por thuhet se është Vincent Glowinski, i cili punon në Bruksel me nofkën “Bonom”. /Blitz.al/

Shperndaje