Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Papa Françesku goditet në fytyrë gjatë marshimit!

Papa Françesku goditet në fytyrë gjatë marshimit!
January 17
22:07 2018

Një incident aspak i këndshëm ka ndodhur ditën e sotme teksa Papa Françesku ka parakaluar gjatë vizitës së tij në Kili.

Teksa po ecte përmes turmës, dikush ka goditur kreun e Kishës Katolike me një objekt në fytyrë. Kjo ngjarje ndodhi në parkun “O’Higgins” në Santiago dhe u pasua edhe me përleshje nga të cilat janë arrestuar 30 persona.

Turneu i tij i gjashtë në Amerikën e Jugut ka provokuar një reagim nga aktivistët pro-abortit dhe protestuesit të zemëruar nga kostoja e madhe e vizitës. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje