Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

Njihuni me djalin që po jeton si në përralla

Njihuni me djalin që po jeton si në përralla

Si do të ndiheshit nëse do të kishit një koleksion makinash me vlerë 1.7 milionë £, ku përfshihen 2 “Mercedez Benz”, një “Range Rover Vogue”, dy “Bentley” dhe një “Porsche”?

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

    Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

Edhe pse punët kërkimore për sa i përket gjetjes së ilaçeve të reja janë një biznes i fuqishëm dhe shumë fitimprurës, 6 nga ilaçet më të rëndësishme për njerëzimit, që janë

Lexo me Shume

E dini kuptimin që ka secila ditë e javës? Zbulojeni më poshtë…

    E dini kuptimin që ka secila ditë e javës? Zbulojeni më poshtë…

Të gjitha ditët e javës kanë një energji të vetën. Sigurisht që kjo energji influencohet direkt nga planetët (astrologjia), por edhe nga kushtet dhe ndjesitë tuaja personale që përjetoni gjatë

Lexo me Shume

Nëna lind fëmijë me ngjyrë, “babai” shkatërron spitalin

    Nëna lind fëmijë me ngjyrë, “babai” shkatërron spitalin

Ka rezultuar “e pafat” pritja e një babai për të parë lindjen e fëmijës së tij në Caserta të Italisë. Ajo që në fakt pritej të ishte dita më e

Lexo me Shume

Idiotësitë që bota nuk do t’i harrojë kurrë

Idiotësitë që bota nuk do t’i harrojë kurrë

Të gjithë kemi mundësi të futemi në rrjetet sociale e t’i përdorim ato për qëllime nga më të ndryshmet. Por a e dimë rregullin primar për të përdorur rrjetet sociale?

Lexo me Shume

Historia e Jamie Vardy-t do të bëhet film! De Niro në rolin e Ranierit?

    Historia e Jamie Vardy-t do të bëhet film! De Niro në rolin e Ranierit?

Është bërë e pamundur tashmë të mos flasësh për ekipin e Leicesterit, sa herë bëhet fjalë për futbollistët apo skuadrat që kanë lënë shenjë në futbollin europian. Pikërisht si rezultat

Lexo me Shume

(Video) Krijohet proteza që i ngre paraplegjikët sërish në këmbë

    (Video) Krijohet proteza që i ngre paraplegjikët sërish në këmbë

Përpjekje të vazhdueshme bëhen në mënyrë që njerëzit me probleme të ndryshme shëndetësore të kenë mundësi të përmirësohen e të kthehen në gjendjen e mëparshme. Për këtë, deri sot bashkëpunimi shkencë-mjekësi

Lexo me Shume

Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

    Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

“Presidenti rus Vladimir Putin zotëron një seri celulash ushtarake ‘fantazmë’ të nivelit të lartë në vende të ndryshme të Eurpës!” – është ajo që shpreh në librin e tij “Lufta

Lexo me Shume

Zbuloni se cila është mosha kur jeni më popullor

  Zbuloni se cila është mosha kur jeni më popullor

Nuk do të jesh kurrë më popullor sesa je në moshën 25 vjeçare! Kjo është e vërtetë  ose të paktën

Lexo me Shume

NASA: Shkrirja e akullnajave do të ndryshojë mënyrën se si Toka rrotullohet rreth boshtit të saj

  NASA: Shkrirja e akullnajave do të ndryshojë mënyrën se si Toka rrotullohet rreth boshtit të saj

Një studim i ri i NASA-s ka arritur në  përfundimin se procesi i vazhdueshëm i shkrirjes së akullnajave po rrezikon

Lexo me Shume

Kërpudhat me drogë kanë ndikuar në evoluimin e njeriut…

  Kërpudhat me drogë kanë ndikuar në evoluimin e njeriut…

Ekzistojnë disa kërpudha specifike ku gjenden elemente droge. Këto kërpudha kryejnë të njëjtin funksion si të gjitha drogat e tjera.

Lexo me Shume

Çfarë përfitimesh keni nga konsumimi i karotave

  Çfarë përfitimesh keni nga konsumimi i karotave

Ushqimi i preferuar i Bags Bunnt-it mund t’ju ofrojë më tepër nga sa mendoni. Karotat janë një burim i shkëlqyer

Lexo me Shume

Kujdes! Macja që mbani në shtëpi mund t’ju vrasë!

  Kujdes! Macja që mbani në shtëpi mund t’ju vrasë!

Mbani mace në shtëpi apo keni ndërmend ta merrni një? Mendohuni edhe një herë para se ta bëni! Studiuesit kanë

Lexo me Shume

Thuajini lamtumirë makinave me karburant! E ardhmja – makinat elektrike!

  Thuajini lamtumirë makinave me karburant! E ardhmja – makinat elektrike!

Mesa kuptohet nga të dhënat e kohëve të fundit, fitimet nga biznesi i prodhimit të naftës do të ulen me

Lexo me Shume

Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

  Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

Më në fund të gjithë përdoruesit e Apple do të kenë mundësinë të fshijnë aplikacionet që janë të vendosura aty

Lexo me Shume

Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

  Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

Me shumë mundësi, jo më larg se dje ju keni konsumuar perime të cilat nuk e kanë kohën e tyre

Lexo me Shume

Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

  Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

Për shumë njerëz i vetmi krahasim që ja vlen të bëhet përsa i përket ceularëve janë prodhimet e fundit të

Lexo me Shume

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

Pamje rrënqethëse janë ato që na ‘ofron’ qyteti i braktisur i Pripiatit, i prekur nga katastrofa nukleare e Çernobilit në

Lexo me Shume

(Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

  (Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

Kompania japoneze “Tenga” po tenton të çojë në një nivel superior ndjenjën e vetëkënaqësisë. Në mënyrë që ta bëjë masturbimin

Lexo me Shume

Njihuni me “Flyover Country”, aplikacioni që jua bën më interesant udhëtimin me avion

  Njihuni me “Flyover Country”, aplikacioni që jua bën më interesant udhëtimin me avion

Tashmë, kur të hidhni në Instagram një fotografi nga pamja jashtë avionit me të cilin po udhëtoni mund t’u tregoni

Lexo me Shume

21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

  21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

  Të gjithëve na ka rastisur të kemi takuar apo njohur të paktën një mësues në shkollë, që është kthyer

Lexo me Shume