Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

(Video) Paralizohet një ditë pas propozimit për martesë, i riu premton: “Në altar do të ngrihem në këmbë!”

    (Video) Paralizohet një ditë pas propozimit për martesë, i riu premton: “Në altar do të ngrihem në këmbë!”

Mike e Jordan janë çift prej shumë vitesh! Ai priti pushimet e tyre të ëndrrave në Hawaii për t’i propozuar të dashurës së zemrës për martesë, por ashtu si askush

Lexo me Shume

Koleksioni pornografik i Osama Bin Laden, CIA vendos të mos e publikojë kurrë

    Koleksioni pornografik i Osama Bin Laden, CIA vendos të mos e publikojë kurrë

Pas vdekjes së Osama bin Laden, gjatë bastisjes së Seal Navey në vitin 2011, forcat e SHBA-së morën dokumente të ndryshme nga kompleksi i Bin Ladenit në Pakistan. Midis tyre

Lexo me Shume

Seksizëm në punë? Dy sipërmarrëse gjejnë zgjidhjen e duhur: krijojnë një mashkull imagjinar!

    Seksizëm në punë? Dy sipërmarrëse gjejnë zgjidhjen e duhur: krijojnë një mashkull imagjinar!

Dy sipërmarrëse amerikane kanë arritur t’i bëjnë ballë seksizmit, që sipas tyre është dominues jo vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por në të gjithë botën, duke krijuar një

Lexo me Shume

(Foto) Më bëj foto të bukur ose u ndamë! Ja çfarë heqin djemtë nga të dashurat e tyre…

    (Foto) Më bëj foto të bukur ose u ndamë! Ja çfarë heqin djemtë nga të dashurat e tyre…

Të kesh të dashur një vajzë të apasionuar pas fotove nuk është aspak e thjeshtë. Partnerët zakonisht gjenden në situata shumë të vështira kur e dashura e tyre kërkon foto.

Lexo me Shume

(Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

    (Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

Një studim i fundit i realizuar nga shkencëtarët me siguri që do t’ju lërë gojëhapur, pasi studiuesit kanë zbuluar se brenda trurit të njeriut mund të gjesh forma dhe struktura

Lexo me Shume

Bllokohet Facebook dhe Instagram! Mijëra përdorures nuk mund të futen në llogaritë e tyre

    Bllokohet Facebook dhe Instagram! Mijëra përdorures nuk mund të futen në llogaritë e tyre

Nëse nuk mund të hapni llogarinë tuaj të Facebook apo Instagram mos u shqetësoni sepse nuk jeni të vetmit që po përjetoni diçka të tillë. Pasditen e sotme, dy rrjetet

Lexo me Shume

Macron, 26 mijë euro shpenzime për make up

    Macron, 26 mijë euro shpenzime për make up

  Shpenzimet e kreut të shtetit francez kanë ngjallur gjithnjë polemika në opinionin publik, por këtë herë shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit i janë shtuar edhe ato për… make up.

Lexo me Shume

(Foto) Mos e besoni po deshët! Çifti amerikan zbulon imazhin e Jezu Krishtit në ekon e fëmijës

    (Foto) Mos e besoni po deshët! Çifti amerikan zbulon imazhin e Jezu Krishtit në ekon e fëmijës

Imagjinoni për një moment sikur po shkoni për të bërë një eko të bebes që ndodhet në trupin tuaj dhe papritmas, bashkë me beben, të shihni edhe imazhin e Jezu

Lexo me Shume

(Video) Emocionuese! Mohohet 1 minutë heshtje për viktimat e Barcelonës, notari refuzon të notojë

  (Video) Emocionuese! Mohohet 1 minutë heshtje për viktimat e Barcelonës, notari refuzon të notojë

Sa e trishtë, aq edhe emocionuese ajo që ka ndodhur në një prej garave të botërorit të notit në Mastersin

Lexo me Shume

E keni parasysh momentin kur ju bien dhëmbët vetëm për të hapur një lëpirëse? Jo më!

  E keni parasysh momentin kur ju bien dhëmbët vetëm për të hapur një lëpirëse? Jo më!

Lëpirëset janë ndër më të preferuarat, sidomos kur jeni të përqendruar në  një punë të caktuar si: leximi, shkrimi apo

Lexo me Shume

(Video) Policia kërkon plot 11 minuta në vaginën e shoferes dhe del…duarbosh

  (Video) Policia kërkon plot 11 minuta në vaginën e shoferes dhe del…duarbosh

  Një ngjarje aspak e pazakontë ka ndodhur në Teksas, ku një vajzë e re është ndaluar nga forcat e

Lexo me Shume

“The Economist” publikon listën e 10 qyteteve ku mund të jetohet më mirë

  “The Economist” publikon listën e 10 qyteteve ku mund të jetohet më mirë

Ashtu siç është bërë traditë nga prestigjiozja “The Economist”, media e njohur ka publikuar listën e 10 qyteteve ku mund

Lexo me Shume

(Foto) E rrallë! I humbet unaza e fejesës, e gjen pas 13 vitesh… me një karotë brenda

  (Foto) E rrallë! I humbet unaza e fejesës, e gjen pas 13 vitesh… me një karotë brenda

Një ngjarje shumë interesante është ajo që na vjen nga Kanadaja. Mary Gram në vitin 2004 humbi unazën e saj

Lexo me Shume

Nga hero i Mançesterit, në hajdut. Merr fund përralla e endacakut 33-vjeçar që ndihmoi njerëzit në sulmin terrorist…

  Nga hero i Mançesterit, në hajdut. Merr fund përralla e endacakut 33-vjeçar që ndihmoi njerëzit në sulmin terrorist…

Chris Parker, 33-vjeçari i cili u quajt hero gjatë sulmit terrorist në Mançester pasi ndihmoi një vajzë të plagosur rëndë

Lexo me Shume

Policia arreston 4 të rinj, publikuan pa leje në internet episodin e serialit të njohur

  Policia arreston 4 të rinj, publikuan pa leje në internet episodin e serialit të njohur

Të ngrejë dorën ai apo ajo që nuk ka dëgjuar për “Games of Thrones”. Seriali më i përfolur i momentit

Lexo me Shume

Po ushqente me gji fëmijën, e nxjerrin jashtë nga kisha. Historia motivuese e kësaj gruaje duhet të përkrahet nga gratë

  Po ushqente me gji fëmijën, e nxjerrin jashtë nga kisha. Historia motivuese e kësaj gruaje duhet të përkrahet nga gratë

Një episod aspak i këndshëm ka ndodhur në një kishë gjatë kohës që po mbahej mesha për Shën Marinë, ku

Lexo me Shume

“Burrat duhet të paguajnë më shumë se gratë” – nisma e veçantë e restorantit për të luftuar diferencën e pagave mes gjinive

  “Burrat duhet të paguajnë më shumë se gratë” – nisma e veçantë e restorantit për të luftuar diferencën e pagave mes gjinive

Një nismë vërtet e çuditshme ajo që ka marrë një restorant vegan në Melbourne të Australisë, sipas së cilës burrat

Lexo me Shume

Fotografitë na kanë mashtruar! Asgjë s’është siç duket, ja si janë vendet ku shkrepen ato në të vërtetë!

  Fotografitë na kanë mashtruar! Asgjë s’është siç duket, ja si janë vendet ku shkrepen ato në të vërtetë!

Nëpër fotografi të ndryshme shohim vende përrallore ku do të donim patjetër të kishim edhe ne fotot tona. Por jo

Lexo me Shume

Gjykata i ndalon abortin vajzës 10-vjeçare që u përdhunua nga xhaxhai i saj

  Gjykata i ndalon abortin vajzës 10-vjeçare që u përdhunua nga xhaxhai i saj

Një vajzë 10-vjeçare, e cila ishte përdhunuar vazhdimisht nga xhaxhai i saj dhe që tashmë është 6 muajshe shtatzënë, u

Lexo me Shume

Si do të ishin politikanët nëse do të ndiqnin modën?

  Si do të ishin politikanët nëse do të ndiqnin modën?

Kohët e fundit kemi vënë re një model të ri flokësh që përdoret nga djemtë, jo vetëm në Shqipëri, por

Lexo me Shume

E rrallë! Çifti ndahet 1 javë para dasmës, nusja ua dhuron banketin të pastrehëve…

  E rrallë! Çifti ndahet 1 javë para dasmës, nusja ua dhuron banketin të pastrehëve…

E çuditshme, por e vërtetë! Dasma u anulua, por ndërkohë banketi për të ftuarit ishte prenotuar prej javësh e kështu

Lexo me Shume