Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

Shiti spermën kur ishte i ri, zbulon se tashmë ka 24 fëmijë

    Shiti spermën kur ishte i ri, zbulon se tashmë ka 24 fëmijë

Kjo është historia e veçantë e Peter Ellenstein, i cili ishte vetëm 20 vjeç kur shiti spermën e tij për 57 dollarë. Tani ai ka zbuluar se ka 24 fëmijë

Lexo me Shume

Kush rritet duke kërcyer, është më i lumtur, më pak i stresuar dhe më shumë inteligjent

    Kush rritet duke kërcyer, është më i lumtur, më pak i stresuar dhe më shumë inteligjent

E kush nuk e adhuron kërcimin? Një pyetje që nuk mund ti japësh përgjigje. Kërcimi të ndihmon të shkarkosh të gjithë energjitë negative dhe të rrit adrenalinën por vecc kësaj

Lexo me Shume

Askush nuk do mund ta përdorë Whatsappin tuaj në të ardhmen, fillon instalimi i Touch dhe Face ID

    Askush nuk do mund ta përdorë Whatsappin tuaj në të ardhmen, fillon instalimi i Touch dhe Face ID

Nëse deri tani keni përdorur programe të ndryshme në telefonin tuaj që të ruani privatësinë e mesazheve në Whatsapp, nuk do të jetë më nevoja. Ekipi i aplikacionit në pronësi

Lexo me Shume

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi të bëhen të varura nga cannabis-i se sa meshkujt

    Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi të bëhen të varura nga cannabis-i se sa meshkujt

Cannabis-i ose siç ne e quajmë ndryshe “hashashi”, kohët e fundit është duke e përdorur gjithmonë e më shumë në disa vende të botës, ligjërisht e kemi fjalën. Por edhe

Lexo me Shume

Mamatë mbi 35 vjeç duhet të presin të paktën 1 vit midis shtatzanive në mënyrë që të shmangin çdo rrezik

    Mamatë mbi 35 vjeç duhet të presin të paktën 1 vit midis shtatzanive në mënyrë që të shmangin çdo rrezik

Femrave ju kujtohet vazhdimisht pas moshës 30 vjeç se ora e tyre biologjike është duke ikur. Për këtë arsye disa prej tyre nxitojnë që ta zgjerojnë familjen me një ose

Lexo me Shume

(Video)Rikthehet Titanik II, do të realizojë udhëtimin e parë në vitin 2022

    (Video)Rikthehet Titanik II, do të realizojë udhëtimin e parë në vitin 2022

Kanë kaluar 106 vjet që kur anija origjinale e Titanik u mbyt në ujërat e oqeanit Atlantik por gjithsesi madhështia e dizanjit të tij vazhdon të jetë frymëzim për projekte

Lexo me Shume

Studim – Zëri i mamasë mund të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë më shpejt se alarmi i zjarrit

    Studim – Zëri i mamasë mund të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë më shpejt se alarmi i zjarrit

Tingulli i zërit të një mamaje ka më shumë propabilitet të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë, se sa “zhurma” që bën alarmi i zjarrit ose çdo lloj alarmi

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Një dush i ngrohtë çdo ditë na ndihmon të luftojmë depresionin

    Studimi i fundit: Një dush i ngrohtë çdo ditë na ndihmon të luftojmë depresionin

Një vaskë e mbushur me flluska, disa qirinj dhe muzikë të mirë në sfond, mënyra e duhur për t’u relaksuar. Një studim së fundmi ka treguar se kjo nuk është

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Në Mars ka mjaftueshëm oksigjen që të mbështesë jetën

  Studimi i fundit: Në Mars ka mjaftueshëm oksigjen që të mbështesë jetën

Shkencëtarët njoftojnë së fundmi se në ujërat tokësore të planetit të kuq mund të ketë oksigjen të mjaftueshëm për të

Lexo me Shume

Sinjale të fuqishme kapen në hapsirë, vijnë në formën e “valëve të radios” dhe janë më afër tokës se kurrë më parë

  Sinjale të fuqishme kapen në hapsirë, vijnë në formën e “valëve të radios” dhe janë më afër tokës se kurrë më parë

Shkencëtarët janë vënë në kërkim për burimin e një sinjali të shpejtë radioje të ardhur nga hapësira dhe që ndodhet

Lexo me Shume

Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

  Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

Angela Timming thotë që ja detyron jetën maces së saj, pasi kjo e fundit zbuloi që diçka nuk shkonte me

Lexo me Shume

Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

  Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

Për Mbretërinë e Bashkuar(dhe për 15 mbretëri të tjera)  Elizabeta II është mbretëreshë, ndërsa për fëmijët mbretërorë ajo është thjesht

Lexo me Shume

“Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

  “Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

Një nga fizikantët më të famshëm të të gjitha kohërave jo vetëm për punën por edhe për historinë e jetës

Lexo me Shume

INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

  INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

Statistika të reja janë publikuar nga INSTAT, këtë herë përsa i përket numrit të martesave në vitin 2017. Të dhënat

Lexo me Shume

E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

  E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

Ishulli turistik i Santorinit është i njohur për terrenin e tij kodrinor dhe realitivisht të vështirë për të ecur, prandaj

Lexo me Shume

Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

  Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

Studimi më i fundit mori në shqyrtim 600 meshkuj nga mosha 18 deri në 50 vjeç dhe studioi sjelljen e

Lexo me Shume

Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

  Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

Dekorimi i shtëpisë mund t’ju kushtojë shumë, prandaj jo rrallë njerëzit drejtohen tek sendet e përdorura. Mund të gjejnë mënyra

Lexo me Shume

Udhëtimi më i gjatë në botë me avion: Niset nga Singapori për në New York

  Udhëtimi më i gjatë në botë me avion: Niset nga Singapori për në New York

Të enjten në mbrëmje u nis nga Singapori avioni i cili pritet të theu rekordin për udhëtimin më të gjatë

Lexo me Shume

“Dua një marrëdhënie të hapur ose të ndahemi”, çfarë ndodh në çift kur vendosemi përpara një zgjedhjeje të tillë!

  “Dua një marrëdhënie të hapur ose të ndahemi”, çfarë ndodh në çift kur vendosemi përpara një zgjedhjeje të tillë!

Një intervistë e Krystyna Romanowska me Izabela Jaderek, tregon më shumë për psikologjinë e marrëdhënieve të hapura dhe si ndikojnë

Lexo me Shume

(Foto/Video) Alarmohet NASA, anija kozmike pëson defekt pas nisjes nga Toka. Ç’po ndodh me astronautët?

  (Foto/Video) Alarmohet NASA, anija kozmike pëson defekt pas nisjes nga Toka. Ç’po ndodh me astronautët?

Astronauti rus Aleksej Ovçin dhe Nick Hague nga NASA do të shkonin në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar për t’ju bashkuar ekipit

Lexo me Shume

 Flet shkenca: Edhe meshkujt vuajnë nga sindromi premenstrual

   Flet shkenca: Edhe meshkujt vuajnë nga sindromi premenstrual

Kjo është ajo që ne quajmë barazia gjinore. Tashmë fiksojeni mirë se edhe burrat gjithashtu vuajnë nga sindromi premenstrual, irritueshmëria,

Lexo me Shume