Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

Keni gjetur qetësi për privatësinë tuaj në WhatsApp? Kujdes, ja se si të tjerët mund të aksesojnë mesazhet tuaja…

    Keni gjetur qetësi për privatësinë tuaj në WhatsApp? Kujdes, ja se si të tjerët mund të aksesojnë mesazhet tuaja…

Sa herë që ngrihet diskutimi mbi privatësinë e përdoruesve në rrjetet sociale apo aplikacione të tjera të komunikimit jemi të gjithë vigjilentë për të mësuar të rejat e fundit apo

Lexo me Shume

Çfarë ndodh në të vërtetë kur nuk i mbajmë telefonat fikur në avion?

    Çfarë ndodh në të vërtetë kur nuk i mbajmë telefonat fikur në avion?

Me siguri keni pyetur veten se pse fikja e telefonit gjatë udhëtimit me avion është një nga ato kërkesa që janë të detyrueshme për ju. Madje ka raste kur personeli

Lexo me Shume

Duhet t’i bëni patjetër këto gjëra, përpara se të jetë shumë vonë

    Duhet t’i bëni patjetër këto gjëra, përpara se të jetë shumë vonë

Jeta është aventurë. Duhet ta jetosh në mënyrë aktive çdo ditë, sepse kur të plakeni, mund të pendoheni për diçka që nuk e keni bërë kur ishit i ri, plot

Lexo me Shume

Njihuni me autorin më romantik në botë, ku librat e tij u kthyen në filma të suksesshëm

    Njihuni me autorin më romantik në botë, ku librat e tij u kthyen në filma të suksesshëm

Çdo person në këtë botë ka parë të paktën një film romantik. Shumë prej këtyre filmave romantikë janë të bazuara në libra të cilat janë shkruar nga autor të mëdhenj.

Lexo me Shume

Keni një prezervativ në kuletën tuaj? Ja pse po e mbani në vendin e gabuar!

    Keni një prezervativ në kuletën tuaj? Ja pse po e mbani në vendin e gabuar!

Nëse rastësisht shkon biseda tek marrëdheniet seksuale, është e sigurtë që një mashkull ka gjithnjë një prezervativ me vete, ose në xhepa ose në kuletë.  Por keni vepruar gabim deri

Lexo me Shume

Astronautët do të jetojnë në Hënë në 2024, ja synimi i radhës i qeverisë Trump!

    Astronautët do të jetojnë në Hënë në 2024, ja synimi i radhës i qeverisë Trump!

Astronautët e NASA do të zhvendosen për të jetuar në një bazë pranë Hënës në 2024. Ky është lajmi që ka dhënë zëvëndës presidenti amerikan Mike Pence. “Ndërkohë që shikimi

Lexo me Shume

“Rruga e Qumështit” që njohim ne paska “vdekur” shumë vite më parë?! Shkencëtarët zbulojnë çfarë nuk dinim për galaktikën ku jetojmë…

    “Rruga e Qumështit” që njohim ne paska “vdekur” shumë vite më parë?! Shkencëtarët zbulojnë çfarë nuk dinim për galaktikën ku jetojmë…

Mesa duket kemi jetuar një gënjeshtër deri tani. “Rruga e Qumështit” është zhdukur shumë vite më parë dhe ne po jetojmë në pasardhësen e saj. Studiuesit japonezë kanë zbuluar se

Lexo me Shume

Mendohej se ishte i shëndetshëm, vaji i kokosit sjell rrezik për jetën

    Mendohej se ishte i shëndetshëm, vaji i kokosit sjell rrezik për jetën

Vaji i kokosit i cili vitet e fundit ka gjetur përdorim në dietat e shëndetshme ushqimore të shumë njerëzve, sipas një studimi nga Universiteti i Harvardit në fakt nuk është

Lexo me Shume

Gratë, më “aliene” se burrat? Studimi që hedh hipotezën se truri i tyre i reziston më shumë rrezeve kozmike

  Gratë, më “aliene” se burrat? Studimi që hedh hipotezën se truri i tyre i reziston më shumë rrezeve kozmike

Krahasuar me trurin mashkullor, femra ka një kapacitet më të madh për rezistencë në hapësirë. Ky është rezultati i një

Lexo me Shume

Shkenca zbulon filmin horror më të frikshëm të vitit 2018-të

  Shkenca zbulon filmin horror më të frikshëm të vitit 2018-të

Nuk janë të paktë ndjekësit besnikë të filmave horror. Nëse do të mundoheshim të bënim një listë të filmave më

Lexo me Shume

Gmail sjell risinë, ju lejon të fshini emailin pasi ta dërgoni, por keni shumë pak kohë

  Gmail sjell risinë, ju lejon të fshini emailin pasi ta dërgoni, por keni shumë pak kohë

Google ka sjellë një risi përsa i përket Gmailit i cili të lejon të fshish emailin pasi e ke dërguar

Lexo me Shume

Zbulohet në hënë elementi i cili ndodhet edhe në tokë

  Zbulohet në hënë elementi i cili ndodhet edhe në tokë

Në Hënë ka akull, ashtu siç ka edhe në tokë. Kjo u konfirmua nga një ekip hulumtuesish të koordinuar nga

Lexo me Shume

E dini si dhe sa herë duhen larë çarçafët e gjumit? Mikrobiologët tregojnë ç’duhet bërë për të mos fjetur me bakteret…

  E dini si dhe sa herë duhen larë çarçafët e gjumit? Mikrobiologët tregojnë ç’duhet bërë për të mos fjetur me bakteret…

Ndoshta nuk e mendojmë aq gjatë larjen e çarçafëve me të cilët flemë, ama mikrobiologët thonë se larja e tyre

Lexo me Shume

Familja mbretëtore ka shumë rregulla, por këto janë vërtetë më absurdet…

  Familja mbretëtore ka shumë rregulla, por këto janë vërtetë më absurdet…

Të gjithë mund ta dimë se familja mbretërore britanike nuk është një familje dhe aq “normale”, por janë disa rregulla

Lexo me Shume

Besojeni ose jo, këto janë fakte që s’i ndryshon dot askush…

  Besojeni ose jo, këto janë fakte që s’i ndryshon dot askush…

Për të trazuar paksa ditën tuaj, kemi vendosur të mbledhim disa fakte interesante, që duam ose nuk duam ne, ato

Lexo me Shume

Këto janë të vërtetat e frikshme që fshihen pas mistereve më të mëdha të të gjitha kohrave! 

  Këto janë të vërtetat e frikshme që fshihen pas mistereve më të mëdha të të gjitha kohrave! 

1 – Një princeshë e humbur Kur Car Nikolla II dhe familja e tij u vranë brutalisht nga ushtarët bolshevikë

Lexo me Shume

Konkursi i bukurisë “Bum Bum” në Brazil refuzon femrat me silikon, ato kontrollohen me rreze X

  Konkursi i bukurisë “Bum Bum” në Brazil refuzon femrat me silikon, ato kontrollohen me rreze X

Ndoshta do të habiteni po ta dëgjoni por është shumë e vërtetë; Konkursi i Miss Bumbuum në Brazil refuzon që

Lexo me Shume

(Foto) Të gjithë i njohim këto 6 vepra të famshme, po misteret që fshehin a i dini? Zbulojini tani…

  (Foto) Të gjithë i njohim këto 6 vepra të famshme, po misteret që fshehin a i dini? Zbulojini tani…

Përpos arkitekturës dhe madhështisë që mbartin, ndërtesat dhe statujat ikonë të botës fshehin detaje mistike që shumë pak prej nesh

Lexo me Shume

(Foto) A ju kujtohen sandalet e fëmijërisë? Gucci i risjell në modë përsëri

  (Foto) A ju kujtohen sandalet e fëmijërisë? Gucci i risjell në modë përsëri

Herë pas here shtëpitë më të medha të modës na bëjnë të mendojmë se vitet e kaluara po na rikthehen

Lexo me Shume

Jeni gati për “Facebook Dating”? Risia e Mark Zuckenberg u vjen në ndihmë “të turpshmëve” për të gjetur partner…

  Jeni gati për “Facebook Dating”? Risia e Mark Zuckenberg u vjen në ndihmë “të turpshmëve” për të gjetur partner…

Në epokën e errët analoge të viteve më parë, njerëzit e ndrojtur e kanë pasur gjithmonë të vështirë kur ka

Lexo me Shume

U mahnitët nga “Hëna e përgjakur”? Prisni edhe pak ditë për të qenë dëshmitarë të shiut të mrekullueshëm të meteorëve…

  U mahnitët nga “Hëna e përgjakur”? Prisni edhe pak ditë për të qenë dëshmitarë të shiut të mrekullueshëm të meteorëve…

Perseidët janë shira meteorësh të lidhura me kometën Swift-Tuttle, të cilët shfaqen çdo vit gjatë muajit gusht. Emrin e kanë

Lexo me Shume