Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

Mediat italine: “Nënë Tereza kishte aq kursime sa mund të falimentonte të gjithë Vatikanin!”

    Mediat italine: “Nënë Tereza kishte aq kursime sa mund të falimentonte të gjithë Vatikanin!”

Ajo ishte padyshim një nga bamirëset më të mëdha që historia e njerëzimit pa ndonjëherë. E sigurisht, për ta ndihmuar në misionin e saj shumë njerëz kanë kontribuar financiarisht në

Lexo me Shume

9-vjeçarja bleu biletën për në “Disneyland” me kartën e të atit teksa ai flinte dhe rrjeti u çmend!

    9-vjeçarja bleu biletën për në “Disneyland” me kartën e të atit teksa ai flinte dhe rrjeti u çmend!

Duket se fëmijët sot nuk janë dhe aq fëmijë! Një vajzë 9-vjeçare ka marrë vëmendjen e të gjithëve në rrejt, pasi ka blerë një biletë 2-ditore për në “Disneyland” në

Lexo me Shume

Tirana, në listën e kryeqyteteve më të shtrenjtë në botë për të blerë një apartament!

    Tirana, në listën e kryeqyteteve më të shtrenjtë në botë për të blerë një apartament!

Kryeqyteti shqiptar, Tirana renditet në vendin e 241-të nga 267 qytete në botë përsa i përket përballueshmërisë së blerjes së një apartamenti, të matur sipas fuqisë blerëse, duke qenë ndër

Lexo me Shume

U pushua nga puna, punonjësi i Twitter hakmerret duke mbyllur llogarinë e Trump!

    U pushua nga puna, punonjësi i Twitter hakmerret duke mbyllur llogarinë e Trump!

  Çfarë do bënit ju nëse një ditë të bukur do të pushoheshit nga puna? Sigurisht që do të gjenit një mënyrë për të bërë përshtypje… për herë të fundit.

Lexo me Shume

Halloween-i erdhi! Këto janë veshjet më të frikshme të këtij viti

Halloween-i erdhi! Këto janë veshjet më të frikshme të këtij viti

  Kur përmendim fundin e muajit tetor në mendje na vjen padyshim festa e Halloween-it… E kur flasim për Halloëeen sigurisht që do të na duhet të flasim për veshjet

Lexo me Shume

Të bësh dush të nxehtë djeg aq kalori sa dhe vrapi!

    Të bësh dush të nxehtë djeg aq kalori sa dhe vrapi!

  Nëse keni planifikuar të bëni një vrap të gjatë te Liqeni apo në bulevard për të humbur disa kalori, bëni mirë të uleni dhe një herë. Dr. Steve Faulkner,

Lexo me Shume

Kujdes! Pas “Balenës Blu”, vjen një tjetër lojë që rrezikon fëmijët!

    Kujdes! Pas “Balenës Blu”, vjen një tjetër lojë që rrezikon fëmijët!

Të gjithë i kujtojmë rastet e tmerrshme të dhunimit të fëmijëve, të cilët dëmtonin veten për shkak të lojës së famshme, “Balena Blu”. Tani që ky tren përfundoi dhe përgjegjësit

Lexo me Shume

Mia Khalifa lë pornografinë për…

    Mia Khalifa lë pornografinë për…

Kanë mjaftuar vetëm 3 muaj që aktorja e njohur e industrisë së filmave për të rritur, Mia Khalifa të kthehej në një prej aktoreve më të kërkuara e më të

Lexo me Shume

Shenjat që tregojnë se nuk keni shpëtim – po bini në dashuri!

  Shenjat që tregojnë se nuk keni shpëtim – po bini në dashuri!

Oh, po vijmë edhe njëherë tek dashuria! Nëse ka një gjë më të bukur se të qënurit i dashuruar, ajo

Lexo me Shume

“Askush nuk beson në fe! As vetë prifërinjtë!”, – teoria e shkrimtarit që trondit publikun!

  “Askush nuk beson në fe! As vetë prifërinjtë!”, – teoria e shkrimtarit që trondit publikun!

  “Thellë-thellë, askush nga ne nuk beson se mbi re është dikush që po na sheh nga lart, dhe këtu

Lexo me Shume

Kur të shihni këto foto do të shkriheni së qeshuri, ja dështimet më të mëdha të hidraulikëve në botë

  Kur të shihni këto foto do të shkriheni së qeshuri, ja dështimet më të mëdha të hidraulikëve në botë

Të gjithëve mund të na ketë ndodhur që të thërrasim një hidraulik për të rregulluar një tub, apo për të

Lexo me Shume

(Foto) Projekt – Dubai nuk njeh limite. Planetin Mars tashmë do ta bëjë pjesë të Tokës…

  (Foto) Projekt – Dubai nuk njeh limite. Planetin Mars tashmë do ta bëjë pjesë të Tokës…

Dubai do të realizojë “të pamundurën” , duke ndërtuar në tokë qytetërimin marsian. Kjo është një përpjekje për të treguar

Lexo me Shume

(Foto) Kukulla seksi del në panair, por vizitorët e bëjnë “për spital” nga prekjet…

  (Foto) Kukulla seksi del në panair, por vizitorët e bëjnë “për spital” nga prekjet…

Ka përfunduar keq aventura e Samantës në Austri, robotit-seksi që kap shifrën e 3 mijë stërlinave, e krijuar nga një

Lexo me Shume

Sportisti i njohur shtron pyetjen në Facebook: “Mund të bëj seks me vajzën time?”

Sportisti i njohur shtron pyetjen në Facebook: “Mund të bëj seks me vajzën time?”

  Një nga gjërat që kemi mësuar si përdorues të Facebook-ut dhe Instagram-it është që pyetjet aspak të zakonshme që

Lexo me Shume

(Video) Harrojini justifikimet! Ky djalë që luan futboll me paterica do t’ju frymëzojë të realizoni ëndrrat tuaja

  (Video) Harrojini justifikimet! Ky djalë që luan futboll me paterica do t’ju frymëzojë të realizoni ëndrrat tuaja

Nuk besoj se ka ditë që nuk ankoheni për gjëra të cilat nuk i arrini dot, dhe normalisht filloni gjeni

Lexo me Shume

(Foto) Pasojat katastrofike! Ja cfarë la pas uragani “Irma” …

(Foto) Pasojat katastrofike! Ja cfarë la pas uragani “Irma” …

Uragani “Irma” ishte një ndër më të fuqishmit që nga viti 2007, i cili goditi Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Lexo me Shume

Ju tregojmë disa sekrete si të lani rrobat më mirë e ti mbani ato të buta pa u lodhur fare

  Ju tregojmë disa sekrete si të lani rrobat më mirë e ti mbani ato të buta pa u lodhur fare

Zgjidhja ideale është që lavatriçen ta mbushni 80% të kapacitetit të saj. Nqs lini shumë hapsirë brenda rrobat nuk do

Lexo me Shume

Për të gjithë adhuruesit e kafshëve: Tashmë kjo kafe e mëngjesit do ju shijojë më shumë

  Për të gjithë adhuruesit e kafshëve: Tashmë kjo kafe e mëngjesit do ju shijojë më shumë

Një bar në Tajvan ka gjetur një mënyrë mjaft të veçantë për të tërhequr klientët duke ua bërë makiaton me

Lexo me Shume

Vritet brutalisht producenti i serialit më të përfolur të momentit

  Vritet brutalisht producenti i serialit më të përfolur të momentit

Teksa të gjithë po shijojmë sezonin e 3-të të serialit “Narcos”, për të cilin po flasin të gjithë tashmë, grupi

Lexo me Shume

Shuhet gruaja më e vjetër në botë në moshën 117-vjeçare

  Shuhet gruaja më e vjetër në botë në moshën 117-vjeçare

Ditën e sotme, Violet Mosses-Brown ose e njohur si gruaja më e vjetër në botë është shuar në moshën 117-vjeçare.

Lexo me Shume

“Demoni” Donald Trump i realizon ëndrrën e madhe një djali 11-vjeçar…

  “Demoni” Donald Trump i realizon ëndrrën e madhe një djali 11-vjeçar…

Trump e nisi përvojën e tij si president i SHBA-ve me jo pak kritika. Disa e konsiderojnë atë si njeri

Lexo me Shume