Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një dron mbi Auschwitz (video)

Një dron mbi Auschwitz (video)
March 20
23:30 2016

Pamjet që do të shihni në video janë rrëqethëse. Një të apasionuari pas filmimeve me dron i ka shkuar në mendje të filmojë nga ajri pamjet e kampit të Auschwitz-it. Më shumë se 1 milion njerëz, pjesa më e madhe e të cilëve hebrenj, në vitet 1940-1945 humbën jetën në këtë kamp, që ka mbetur si një nga njollat më të errëta të historisë së njerëzimit. Ky vend nuk ishte shkaktar i maktheve vetëm për njerëzit që humbën jetën nga torturat, por edhe për të mbijetuarit. Për të kujtuar e kuptuar më mirë, ndiqni pamjet…

Komento
Shperndaje