Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nëse “password”-i juaj ndodhet në këtë listë, ndryshojeni sa më parë!

Nëse “password”-i juaj ndodhet në këtë listë, ndryshojeni sa më parë!
June 16
20:20 2016

A ndiheni të sigurt sa herë që navigoni në internet?
Duhet thënë se siguria kibernetike është një nga më të rëndësishmet në kohët e sotme, duke qenë se shumë nga të dhënat personale mund të bien në duar të të panjohurve.

I çuditshëm është fakti se pavarësisht se thuajse të gjithë janë të vetëdijshëm për atë që rrezikojnë, i mbrojnë të dhënat me fjalëkalime të rëndomta.

Sipas asaj që tregon “SlashDate”, kompania e menaxhimit të fjalëkalimeve, më të përdorurat janë ato të listuara më poshtë.

Nëse kodi juaj ndodhet në këtë listë, atëherë ndryshojeni!

1. 123456
2. Password
3. 12345678
4. Qwerty
5. 12345
6. 123456789
7. Football
8. 1234
9. 1234567
10. Baseball

Komento
Etiketimet
Shperndaje