Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mendoni se janë trupa qiellorë? Në fakt janë thjesht ushqime

April 16
12:54 2016

1

1
Picture 1 of 8

Për këtë planet të ngjashëm me Tokën autori ka përdorur një gotë ujë të përzier me salcë soje, whiskey, qumësht kokosi dhe ngjyrosës ushqimi. Sfondi u realizua me kripë, miell, pluhur kerri dhe kanellë.

Fotot që do të shihni në galerinë më sipër mund të duken si planete, hëna apo shtëllunga gazi e pluhuri… por jo!
Ato që do të shihni janë ushqime të vendosura në pjata qelqi, të cilat janë skanuar.

Të gjitha këto janë krijuar nga Navid Baraty, një fotograf i pavarur, i cili krijon këto kombinime kozmike duke përdorur ushqime, erëza e bazamente qelqi.

Ai madje ka realizuar serinë e tij të fundit rreth një udhëtimi imagjinar të quajtur “WANDER”.
Për të shijuar artin e Baraty-t, shihni galerinë…

Komento
Shperndaje