Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Macja më e rrallë dhe më e shtrenjtë në botë

Macja më e rrallë dhe më e shtrenjtë në botë
November 26
17:50 2016

Quhet Demo Moore dhe kushton 1.5 milionë rubla, që në euro përkthehet në 22 mijë €.

Është shumë e ëmbël dhe është prezantuar nga pronarja e saj Anastasia Timojina në Shën Petërburg të Rusisë.

macja

Macja në fjalë është felin me origjinë nga Etiopia dhe është ndërthurje mes një maçoku abisinian dhe një mace Caracal.  Emri i saj derivon nga një fjalë turke, që do të thotë “sy zi”.

Ekzistojnë vetëm 30 të tilla dhe të gjitha janë në Rusi. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje