Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

 Macja e famshme hedh në gjyq kompaninë e kafes dhe fiton 500 000 paund. Ja arsyeja!

 Macja e famshme hedh në gjyq kompaninë e kafes dhe fiton 500 000 paund. Ja arsyeja!
January 26
17:01 2018

Macja e famshme fiton 500 000 paund si imazh i kompanisë së kafes

Grumpy tashmë është një mace shumë e famshme  për shkak të vrenjtjes së saj të përhershme.  Fillimisht ajo u bë e njohur në internet dhe u përdor për ‘meme’ të ndryshme por më pas kompania amerikane e kafes Grenade e kërkoi këtë mace për të përdorur imazhin e saj në kafen “Grumpuçino”. Por më vonë e përdori imazhin e saj edhe në produkte të tjera të cilat nuk ishin pjesë e marrëveshjes.

Cat awarded £500,000 payout in copyright case

Në këtë mënyrë pronari i saj paditi kompaninë dhe ka arritur ti marrë asaj 500 000 paund (701.000 $).

Cat awarded £500,000 payout in copyright case

Avokati i Grumpy ka thënë se vendimi ishte i drejtë në bazë të ligjeve dhe fakteve./Blitz.al/

Cat awarded £500,000 payout in copyright case

Grumpy Cat wins £500,000 payout over coffee company using her image

Komento
Shperndaje