Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Kina nuk del nga vetja. Bën kopjen identike të Titanikut

Kina nuk del nga vetja. Bën kopjen identike të Titanikut
December 02
13:42 2016

Shpesh jemi mësuar të themi se produktet kineze janë kopje dhe nuk zgjasin. Mesa duket, Kina me ndërtimin e fundit që po kryen nuk ka dalë nga vetja, pasi po kopjon një vepër gjigante, por me ndryshimin që këtë herë do të zgjasë.

Anija e famshme e Titanikut, që u fundos 100 vjet më parë, tashmë do të ketë simotrën e saj në Kinë dhe madje në tokë, shumë larg detit, plot 745 kilometër.

Pritet që anija të jetë identike si Titaniku, së jashtmi dhe së brendshmi, dhe pritet të kushtojë 145 milionë $.

Të paktën këtë herë nuk do të fundoset. /Blitz.al/

titaniku

tit

Share