Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja pse kafeja me kripë nuk është edhe aq e keqe sa mendoni

Ja pse kafeja me kripë nuk është edhe aq e keqe sa mendoni
March 18
17:38 2016

Mëngjes i vrenjtur, pak orë gjumë dhe një ditë e ngarkuar… kjo është panorama që na bën të mos lëvizim nga shtrati. Por e kemi një zgjidhje: kafe!

Edhe pse shija e kafes së hidhur, pra kafe me kripë, mund të mos jetë më e mira, ajo të  rikthen energjitë e duhura për të kapërcyer pengesat.

Çfarë ju duhet është vetëm kafe, kripë dhe përziejeni. Kripa, në mënyrë të çuditshme, lidhet me pjesët e gjuhës që perceptojnë shijet e kripura dhe i ndalon ato së funksionuari. Me pak fjalë: shkencë!

Rezultati? Rimbushje me energji për ditën (ose natën).