Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Fotot më të bukura të superhënës

Fotot më të bukura të superhënës
November 14
15:38 2016

Sot në mbrëmje, rreth orës 21:00 me orën lokale shqiptare, në ato zona ku qielli do të jetë i kthjellët do të keni mundësi të fotografoni një fenomen që ndodh një herë në 68 vjet. Është hëna më e madhe e parë që prej vitit 1948 dhe kjo dukuri do të jetë për shkak të distancës më të vogël të Hënës me planetin Tokë.

Ja disa prej fotove më të bukura të shkrepura deri tani. /Blitz.al/

hena-1

hena-2

hena

hena-4

hena-5

hena-3

 

Komento
Shperndaje