Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Si zhvillohet fëmija në barkun e nënës

September 16
18:14 2016

...

Picture 1 of 22

Lëvizja e spermatozoidit përgjatv tubit fallopian drejt vezës.

Lennart Nilsson ka publikuar, në revistën “Life”, disa fotografi të embrionit të njeriut duke realizuar të parat foto mbi zhvillimin e fetusit. Pasioni i tij më i madh ishin mikroskopët dhe kamerat.

Për herë të parë, njerëzit ishin në gjendje të shihnin me sytë e tyre konceptin dhe zhvillimin më të hershëm të jetës njerëzore.

Libri i tij “Një fëmijë u lind” u botua për herë të parë në  vitin 1965 dhe u kthye në një nga librat më të njohur të fotografisë.  Shfletoni galerinë për të parë këto imazhe./Blitz.al/

Komento
Shperndaje