Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

April 06
07:57 2016

Një simbol i përbërjeve nukleare në një ndërtesë në Pripiat

Një simbol i përbërjeve nukleare në një ndërtesë në Pripiat
Picture 1 of 11

Pamje rrënqethëse janë ato që na ‘ofron’ qyteti i braktisur i Pripiatit, i prekur nga katastrofa nukleare e Çernobilit në vitin 1986!
Pasi ka vizituar qytetin, fotografi Lynn Hilton na sjell fotografi të shkollave, kopshteve, lagjeve të qytetit, të lëna në harresë. Shihni galerinë e fotove më sipër…

Komento
Etiketimet
Shperndaje