Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dita ndërkombëtare e maceve: Ja 10 arsyet pse macet janë superiore ndaj njerëzve

August 08
14:40 2016

1. Macet dinë si të jetojnë

Picture 1 of 10

Ato kalojnë 85% të jetës pa bërë asgjë. 5% e jetës së tyre është ushqim dhe gjumë. Ndërsa 10% i mbetur është thjesht lëvizje nëpër shtëpi apo aty rrotull. Pra një menaxhim shumë i mirë i kohës apo jo?

Shkrimtari Terry Pratchett ka thënë: “Në kohët antike, macet ishin Zota dhe me siguri ato nuk e kanë harruar këtë gjë…”

Në Egjiptin e Lashtë asnjë kafshë nuk është lartësuar aq sa macja. Macet kanë një vetëbesim të jashtëzakonshëm dhe janë tejet lajkatare. Por a ka qenë i drejtë gjithë ky lartësim i maceve? Nëse vërejmë historinë, do të themi se po! Nëpërmjet galerisë ndiqni 10 arsyet pse macet janë më superiore sesa dhe vetë njerëzit.  /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje