Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dhjetë teori interesante për personazhet e Disney-t, që ju nuk i keni ditur

August 21
14:12 2016

Hercules është kushëriri i parë i Ariel

Picture 1 of 10

Ariel është e bija e mbretit Triton dhe Hercules është i biri i Zeusit. Mbreti Triton është djali i Poseidonit, i cili sipas mitologjisë greke është vëllai i Zeusit. Kjo i bën të afërm Ariel dhe Hercules.

Personazhet e Disney-t janë karaktere të larmishme, të cilët kanë historitë e tyre të pabesueshme plot magji dhe aventura. Sipas “Bright Side”, mjaft prej këtyre personazheve janë të lidhur pazgjidhshmërisht me njëri-tjetrin.

Ju mbase i keni harruar, ndaj shfletoni galerinë për t’iu rikthyer dhe lexuar teoritë e ngritura për ta.

Komento
Etiketimet
Shperndaje