Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Atlasi i Bukurisë: Fotografja e njohur sapo na dha provën që e bukura gjendet kudo nëpër botë!

March 12
21:23 2018

Prej një periudhe prej 2 vitesh, fotografja e njohur me origjinë rumune, Mihaela Noroc udhëtoi në 13 vende rreth e rrotull globit për të gjetur atë që ajo do ta qunet më pas, “Atlasi i Bukurisë”.

Në këtë 13 vende përmes shumë kontinenteve e shteteve, Noroc arriti të shkrepë foto të vajzave të ndryshme, të cilat sipas saj përfaqësonin bukurinë në vendet përkatëse.

Diku kishte më shumë melaninë, diku tjetër kishte më shumë flokë të errëta e tjetër kund kishte më shumë quka.

“Në fund të ditës, bukuria është vetëm në syrin e atij që sheh. Qëllimi im është të vazhdoj të shkrep foto të vajzave nga e gjithë bota për të kompletuar ‘Atlasin e Bukurisë’, që është një pasqyrim i diversitetit dhe asaj që na bën të ndryshëm në këtë botë”, – shprehet fotografja e njohur.

Me këtë projekt, Mihaela përpiqet t’u japë njerëzve një arsye më shumë për të qenë vetvetja dhe pse jo, të ndryshëm nga njëri tjetri. /Blitz.al./

 

Deti Baltik, Finlandë

 

Havana, Kuba

 

India e Vogël, Singapor

 

Maori Marae, Zelandë e Re

 

Oksford, Britani e Madhe

 

Otavalo, Ekuador

 

Riga, Lituani

 

Rio de Janeiro, Brazil

 

San Pedro de Atacama, Kili

 

Shiraz, Iran

 

Sidnei, Australi

 

Tasket, Uzbekistan

 

Tbilisi. Gjeorgji

Komento
Shperndaje