Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

March 29
10:17 2016

Thuhet se kur e pyesnin skulptorin August Rodin për punën e tij, ai gjithmonë citonte Mikelanxhelon, i cili thoshte: “Skulptura është e lehtë, thjesht shkon deri te lëkura e personazhit dhe ndalon aty”. Kjo është arsyeja se pse çdo copëz skulpture duket aq hyjnore: ti e shikon dhe mendon se vetëm një gjeni mund të kthejë një copë guri në atë lloj bukurie. Por pavarësisht kësaj, çdo copë arti ka pas vetes një histori unike dhe një mister. Ja cilat janë ato…

Komento
Etiketimet
Shperndaje