Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 vendet e ndaluara në botë. As mos e çoni nëpër mend t’i shkelni!

May 13
20:12 2016

 

Në pamje të parë duket sikur ne jemi të lirë të udhëtojmë në çdo vend të botës, mjafton të kemi dëshirë dhe para. Por ka disa vende në rruzullin tokësor, ku është e ndaluar të shkelësh edhe nëse zotëron gjysmën e rezervave të naftës apo të arit në botë. Pesë nga këto vende po jua tregojmë me anë të galerisë së mësipërme.

 

Etiketimet
Shperndaje