Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

15 fotot e papublikuara të arkivit të “National Geographic”

July 30
16:56 2016

1. Një kotele në një zambak uji në liqenin Viktoria, Filipine, 1935

Picture 1 of 15

Një foto vlen sa 1,000 fjalë, por një foto e “National Geographic” vlen sa 100,000 të tilla.

Shumë foto të revistës së njohur janë publikuar duke pasur një impakt pozitiv në shoqëri, por drejtuesit e “National Geographic” kanë vendosur, për një arsye apo tjetrën, që këto 15 foto të mos publikohen në ato vite që janë shkrepur.

Projekti i quajtur “Found” ka bërë të mundur që këto fotografi të publikohen dhe ne po jua sjellim në galerinë e mësipërme.

Komento
Shperndaje