Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 punët që nuk e keni ditur se ekzistojnë

10 punët që nuk e keni ditur se ekzistojnë
July 03
18:57 2018

Zakonisht njihemi me profesione të ndryshme, të cilat janë shumë të përhapura në vende të ndryshme të botës.

Por së fundmi po mësojmë për disa profesione që nuk e dinim se ekzistonin dhe që janë shumë interesante.

Më poshtë do të shihni disa prej punëve që nuk i keni hasur asnjëherë më parë.

Kontrollor për ushqimin e kafshëve

Disa njerëz paguhen për të provuar ushqimin e kafshëve dhe për t’u treguar ekspertëve shijen e tyre.

1

Përqafues profesionist

Kjo nuk ka të bëjë me prostitucionin, disa njerëz përqafojnë të tjerët dhe këtë e konsiderojnë si një punë sepse paguhen.

2

Shoqëruese nusesh

Në qoftë se nuk keni shoqërues për ditën tuaj të dasmës mund të punësoni disa.

3

Stilist ushqimi

Është personi i cili kujdeset që ushqimi të duket i mirë dhe i bukur në pamje të parë.

4

Përcjellës të vdekurish

Zakonisht njerëzit që duan të qëndrojnë larg depresionit zgjedhin këtë profesion sepse i ndihmon që të harrojnë problemet e tyre.

5

Manekin

Shumë njerëz paguhen për të qëndruar në vitrinat e dyqaneve.

6

Pastrues i skenave të krimit

Pasi policia mbaron punë në skenën e krimit, këta njerëz pastrojnë vendin.

7

Trajner për t’u mësuar sërfin qenve

Njerëzit e apasionuar pas sërfit kërkojnë t’ua mësojnë atë edhe kafshëve të tyre shtëpiake, kështu që zgjedhin një trajner për ta bërë këtë.

8

Komento
Shperndaje