Blitz | Kliko dhe Informohu

Fakte/Kuriozitete

 Lajmi Fundit

Kujdes! Pas “Balenës Blu”, vjen një tjetër lojë që rrezikon fëmijët!

    Kujdes! Pas “Balenës Blu”, vjen një tjetër lojë që rrezikon fëmijët!

Të gjithë i kujtojmë rastet e tmerrshme të dhunimit të fëmijëve, të cilët dëmtonin veten për shkak të lojës së famshme, “Balena Blu”. Tani që ky tren përfundoi dhe përgjegjësit

Lexo me Shume

Mia Khalifa lë pornografinë për…

    Mia Khalifa lë pornografinë për…

Kanë mjaftuar vetëm 3 muaj që aktorja e njohur e industrisë së filmave për të rritur, Mia Khalifa të kthehej në një prej aktoreve më të kërkuara e më të

Lexo me Shume

Shenjat që tregojnë se nuk keni shpëtim – po bini në dashuri!

    Shenjat që tregojnë se nuk keni shpëtim – po bini në dashuri!

Oh, po vijmë edhe njëherë tek dashuria! Nëse ka një gjë më të bukur se të qënurit i dashuruar, ajo është rënia në dashuri. Ti ndjen çdo emocion që nuk

Lexo me Shume

“Askush nuk beson në fe! As vetë prifërinjtë!”, – teoria e shkrimtarit që trondit publikun!

    “Askush nuk beson në fe! As vetë prifërinjtë!”, – teoria e shkrimtarit që trondit publikun!

  “Thellë-thellë, askush nga ne nuk beson se mbi re është dikush që po na sheh nga lart, dhe këtu përfshihen edhe priftërinjtë e murgeshat”, – kështu shkruan autori i

Lexo me Shume

Kur të shihni këto foto do të shkriheni së qeshuri, ja dështimet më të mëdha të hidraulikëve në botë

    Kur të shihni këto foto do të shkriheni së qeshuri, ja dështimet më të mëdha të hidraulikëve në botë

Të gjithëve mund të na ketë ndodhur që të thërrasim një hidraulik për të rregulluar një tub, apo për të ndërruar diçka në lavaman kur ato të na jenë prishur.

Lexo me Shume

(Foto) Projekt – Dubai nuk njeh limite. Planetin Mars tashmë do ta bëjë pjesë të Tokës…

    (Foto) Projekt – Dubai nuk njeh limite. Planetin Mars tashmë do ta bëjë pjesë të Tokës…

Dubai do të realizojë “të pamundurën” , duke ndërtuar në tokë qytetërimin marsian. Kjo është një përpjekje për të treguar se si do të jetë të jetosh në Mars. Emiratet

Lexo me Shume

(Foto) Kukulla seksi del në panair, por vizitorët e bëjnë “për spital” nga prekjet…

    (Foto) Kukulla seksi del në panair, por vizitorët e bëjnë “për spital” nga prekjet…

Ka përfunduar keq aventura e Samantës në Austri, robotit-seksi që kap shifrën e 3 mijë stërlinave, e krijuar nga një spanjoll. Kukulla, e cila ka inteligjencë artificiale u prezantua në

Lexo me Shume

Sportisti i njohur shtron pyetjen në Facebook: “Mund të bëj seks me vajzën time?”

Sportisti i njohur shtron pyetjen në Facebook: “Mund të bëj seks me vajzën time?”

  Një nga gjërat që kemi mësuar si përdorues të Facebook-ut dhe Instagram-it është që pyetjet aspak të zakonshme që na mundojnë të mos i shkruajmë kurrë, po kurrë në

Lexo me Shume

(Video) Harrojini justifikimet! Ky djalë që luan futboll me paterica do t’ju frymëzojë të realizoni ëndrrat tuaja

  (Video) Harrojini justifikimet! Ky djalë që luan futboll me paterica do t’ju frymëzojë të realizoni ëndrrat tuaja

Nuk besoj se ka ditë që nuk ankoheni për gjëra të cilat nuk i arrini dot, dhe normalisht filloni gjeni

Lexo me Shume

(Foto) Pasojat katastrofike! Ja cfarë la pas uragani “Irma” …

(Foto) Pasojat katastrofike! Ja cfarë la pas uragani “Irma” …

Uragani “Irma” ishte një ndër më të fuqishmit që nga viti 2007, i cili goditi Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Lexo me Shume

Ju tregojmë disa sekrete si të lani rrobat më mirë e ti mbani ato të buta pa u lodhur fare

  Ju tregojmë disa sekrete si të lani rrobat më mirë e ti mbani ato të buta pa u lodhur fare

Zgjidhja ideale është që lavatriçen ta mbushni 80% të kapacitetit të saj. Nqs lini shumë hapsirë brenda rrobat nuk do

Lexo me Shume

Për të gjithë adhuruesit e kafshëve: Tashmë kjo kafe e mëngjesit do ju shijojë më shumë

  Për të gjithë adhuruesit e kafshëve: Tashmë kjo kafe e mëngjesit do ju shijojë më shumë

Një bar në Tajvan ka gjetur një mënyrë mjaft të veçantë për të tërhequr klientët duke ua bërë makiaton me

Lexo me Shume

Vritet brutalisht producenti i serialit më të përfolur të momentit

  Vritet brutalisht producenti i serialit më të përfolur të momentit

Teksa të gjithë po shijojmë sezonin e 3-të të serialit “Narcos”, për të cilin po flasin të gjithë tashmë, grupi

Lexo me Shume

Shuhet gruaja më e vjetër në botë në moshën 117-vjeçare

  Shuhet gruaja më e vjetër në botë në moshën 117-vjeçare

Ditën e sotme, Violet Mosses-Brown ose e njohur si gruaja më e vjetër në botë është shuar në moshën 117-vjeçare.

Lexo me Shume

“Demoni” Donald Trump i realizon ëndrrën e madhe një djali 11-vjeçar…

  “Demoni” Donald Trump i realizon ëndrrën e madhe një djali 11-vjeçar…

Trump e nisi përvojën e tij si president i SHBA-ve me jo pak kritika. Disa e konsiderojnë atë si njeri

Lexo me Shume

(Video) Paralizohet një ditë pas propozimit për martesë, i riu premton: “Në altar do të ngrihem në këmbë!”

  (Video) Paralizohet një ditë pas propozimit për martesë, i riu premton: “Në altar do të ngrihem në këmbë!”

Mike e Jordan janë çift prej shumë vitesh! Ai priti pushimet e tyre të ëndrrave në Hawaii për t’i propozuar

Lexo me Shume

Koleksioni pornografik i Osama Bin Laden, CIA vendos të mos e publikojë kurrë

  Koleksioni pornografik i Osama Bin Laden, CIA vendos të mos e publikojë kurrë

Pas vdekjes së Osama bin Laden, gjatë bastisjes së Seal Navey në vitin 2011, forcat e SHBA-së morën dokumente të

Lexo me Shume

Seksizëm në punë? Dy sipërmarrëse gjejnë zgjidhjen e duhur: krijojnë një mashkull imagjinar!

  Seksizëm në punë? Dy sipërmarrëse gjejnë zgjidhjen e duhur: krijojnë një mashkull imagjinar!

Dy sipërmarrëse amerikane kanë arritur t’i bëjnë ballë seksizmit, që sipas tyre është dominues jo vetëm në Shtetet e Bashkuara

Lexo me Shume

(Foto) Më bëj foto të bukur ose u ndamë! Ja çfarë heqin djemtë nga të dashurat e tyre…

  (Foto) Më bëj foto të bukur ose u ndamë! Ja çfarë heqin djemtë nga të dashurat e tyre…

Të kesh të dashur një vajzë të apasionuar pas fotove nuk është aspak e thjeshtë. Partnerët zakonisht gjenden në situata

Lexo me Shume

(Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

  (Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

Një studim i fundit i realizuar nga shkencëtarët me siguri që do t’ju lërë gojëhapur, pasi studiuesit kanë zbuluar se

Lexo me Shume

Bllokohet Facebook dhe Instagram! Mijëra përdorures nuk mund të futen në llogaritë e tyre

  Bllokohet Facebook dhe Instagram! Mijëra përdorures nuk mund të futen në llogaritë e tyre

Nëse nuk mund të hapni llogarinë tuaj të Facebook apo Instagram mos u shqetësoni sepse nuk jeni të vetmit që

Lexo me Shume