Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zëvendësoni këto ushqime dhe është e sigurt që do të bini në peshë

Zëvendësoni këto ushqime dhe është e sigurt që do të bini në peshë
August 31
18:14 2017

Në mënyrë që të humbasim peshë duhet të reduktojmë disa prej ushqimeve tona të preferuara. E dimë që kjo është shumë e vështirë, kështu që në qoftë se nuk i eliminoni dot ju mund t’i zëvendësoni ato.

Më poshtë do të shihni disa prej ushqimeve që duhet t’i zëvendësoni me të tjera.

Sorbeto në vend të akullores, pasi ka më pak kalori dhe yndyrë.

Kek me xhenxhefil në vend të çokollatës pasi keku me xhenxhefil është shumë i shëndetshëm.

Peshk ton pa vaj, pasi ka proteina dhe vitamina të domosdoshme.

Kokoshka në vend të frutave të thata, pasi ato nuk marrin vaj gjatë pjekjes.

Fruta para biskotave, sepse frutat kanë sheqerna të shëndetshme.

Patate të ngrira në vend të patateve të freskëta pasi të ngrirat kanë një lloj niseshteje të shëndetshme.

Patate vegane në vend të patatinave, pasi janë më të shëndetshme.

/Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje