Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Ushtrimet që mund të bëni pa u ngritur nga shtrati

July 11
17:57 2016

Është mëngjes dhe nuk dëshironi të çoheni nga krevati; keni kaluar një natë të gjatë dhe ndiheni akoma të përgjumur. Por e dini që nuk mund ta anashkaloni stërvitjen. Ne jua bëjmë më të lehtë. Më poshtë do të gjeni ushtrimet që duhet të bëni çdo mëngjes, në shtëpinë tuaj, pa pasur nevojë të shkoni në palestër, sipas ditëve të javës.

E hënë

Ushtrimet për një bark të sheshtë. Digjni shumë kalori për vetëm 6 minuta.

E martë

Ushtrime për “dembelët”. Mund të bëni këto ushtrime pa lëvizur nga shtrati dhe madje mund të flini përsëri.

E mërkurë

Ushtrimet 10-minutëshe ju ndihmojnë të forconi të gjitha organet tuaja.

E enjte

Ushtrimet që ju ndihmojnë të digjni yndyrat.

E premte

5 minuta ushtrime për këmbët. Për djegie yndyrash dhe tonifikim.

E shtunë

Joga në shtrat do t’ju relaksojë dhe do të përmirësojë organizmin tuaj.

E diel

Përsëri duhet të bëni joga për rreth 11 minuta. Ju do të largoni ankthin e mëngjesit dhe do të keni shumë pozitivitet për të vazhduar ditën.

Komento
Etiketimet
Shperndaje