Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ushqimet yndyrore që ju ndihmojnë të bini në peshë

April 27
18:34 2016

Bajame

Bajame
Picture 1 of 8

Bajamet kanë shumë kalori, por njerëzit që i konsumojnë ndihen të ngopur dhe nuk hanë shumë ushqim. Nga kjo ata përfitojnë një barasbeshë të kalorive dhe mbajnë peshën e tyre nën kontroll.

Njerëzit heqin ushqimet me yndyrë nga dietat e tyre. Por kjo nuk duhet të ndodhë më sepse jo të gjitha ushqimet e yndyrshme nuk janë të shëndetshme. Disa ushqime përmbajnë yndyra të nevojshme për trupin  dhe duhet t’i konsumoni. Shfletoni galerinë për të parë 8 prej ushqimeve me yndyrë që duhet të përdorni për dietën tuaj.

Komento
Etiketimet
Shperndaje