Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ushqimet që duhet të hani para dhe pas palestrës në mënyrë që të dobësoheni

June 16
20:30 2016

Kikirika

Kikirika
Picture 1 of 5

Kikirikët janë burime të yndyrave të shëndetshme. Ata ju ndihmojnë për të mbajtur në gjendje stabël sheqerin në gjak. Përpara se të filloni stërvitjen konsumoni disa "snacks" me kafe, sepse kafeina stimulon sistemin nervor dhe mund të përmirësojë performancën sportive.

Për të pasur një trup të mirë duhet të kombinoni dietën tuaj ushqimore me ushtrimet. Por në qoftë se jeni duke kërkuar disa ushqime të cilat ju ndihmojnë të humbni peshë, trajneri Rossell Bateman ju rekomandon çfarë  duhet të hani para dhe pas stërvitjes.

Komento
Etiketimet
Shperndaje