Blitz

 Breaking News

Studimi: Për t’u dobësuar është më e lehtë nga sa mendoni! Mjafton të laheni në ujë të ngrohtë

Studimi: Për t’u dobësuar është më e lehtë nga sa mendoni! Mjafton të laheni në ujë të ngrohtë
March 29
09:26 2017

Nëse mendoni se vrapi është shumë i mërzitshëm, mund ta lini menjëherë dhe të nisni një tjetër rutinë aktiviteti fizik. Një studim i fundit nga Universiteti i Loughborough ka dalë në rezultatin se një banjë me ujë të nxehtë jep të njëjtin efekt si sauna për sa i përket shkrirjes së dhjamit.

Gjithashtu, nga studimi u vu re se nga 30 minuta në një banjë të nxehtë harxhon të njëjtat kalori me një 30 minutësh ecje.

Edhe nëse nuk keni nevojë të humbni peshë, mjafton që të bëni një banjë me ujë të nxehtë për të tonifikuar trupin tuaj. Kjo ndihmon edhe personat që vuajnë nga diabeti. /Blitz.al/

Share