Blitz

 Breaking News

Sot festohet “Dita pa dietë”. Ja thëniet më gazmore mbi rënien në peshë

May 06
14:29 2016

1. Briget Jones

1. Briget Jones
Picture 1 of 22

“Kam kuptuar se është e lehtë të gjesh një dietë, e cila mund të përshtatet me të gjitha ushqimet që më së shumti preferoni. Ka vetëm një rregull për dietat: gjejeni të duhurën dhe fiksohuni me të, fiks këtë do të bëj edhe unë, pasi të kem mbaruar këtë briosh të mbushur me çokollatë të shkrirë...”.

6 maji është Festa Ndërkombëtare e “Ditës pa dietë” . Kohët e fundit, duke qenë se trupat që reklamohen nga media dhe Hollivud janë trupat tepër të dobët e që mbajnë dieta drastike, kushtohet një ditë për t’iu “kundërpërgjigjur” që e bukura lidhet gjithnjë me trupa që kanë përmasa edhe më të vogla sesa është e lejueshme nga normat shëndetësore.

Si ta festoni këtë festë? Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentojeni trupin tuaj, mos mbani dieta drastike por thjesht krijoni një rutinë të balancuar, ku të dominojnë ushqimet e shëndetshme dhe aktiviteti fizik. Merrni miqtë tuaj në telefon dhe drekoni sot në ndonjë “fast food”. Nuk jeni të vetmit që i urreni dietat, ndiqni galerinë për të parë se si personazhet tuaja të preferuar bëjnë të njëjtën gjë!

 

Tags
Share