Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pini ujë esëll për një muaj dhe shihni çfarë ndodh…

Pini ujë esëll për një muaj dhe shihni çfarë ndodh…
January 08
16:34 2017

Ndonjëherë lodheni nga dietat drastike dhe mendoni se çfarë kanë më shumë femrat japoneze të cilat ngjasojnë me kukullat e porcelanit.

Japonezet ndjekin një ritual i cili i ndihmon të qëndrojnë gjithmonë në formë. Ato pinë një gotë ujë me stomakun bosh çdo mëngjes. Është mjaft e thjeshtë dhe ka shumë ndikim në trupin tuaj.

Çdo mëngjes, esëll pini 4 gota me ujë ose në qoftë se e keni të pamundur mund ta filloni me një gotë ujë dhe t’i shtoni gradualisht. Nuk duhet të hani asgjë për 45 minuta dhe nuk duhet të konsumoni asgjë 2 orë pas vakteve tuaja.

Pasi të keni aplikuar këtë metodë një muaj rresht do të shihni disa ndryshime në trupin tuaj:

  • Do të ndiheni më të freskët dhe të shëndetshëm.
  • Metabolizmi juaj do të rikuperohet dhe nuk do të ndjeni shumë uri.
  • Ju ndihmon të humbni në peshë.
  • Rregullon rrahjet e zemrës.
  • Lëkura juaj do të jetë më e pastër dhe e butë.
  • Flokët do të jenë më të shëndetshëm.
  • Nuk do të keni më infeksione urinare.
  • Nuk do të sëmureni për një kohë të gjatë.

/Blitz.al/

Shperndaje