Blitz | Kliko dhe Informohu

Dietologji/Fitnes

15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

    15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

Ju çdo ditë humbni deri në 100 kalori dhe nuk e kuptoni këtë. Punët apo veprimet që bëni gjatë ditës ju bëjnë t’i humbni këto kalori pa e kuptuar. Ju

Lexo me Shume

(Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

    (Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

Teknologjia e fitnesit ka bërë një hap të madh, duke lançuar pasqyrën e parë që mat peshën në 3D. Kjo pajisje skanon të gjithë trupin duke përdorur një pasqyrë dhe

Lexo me Shume

Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

    Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

Ju ndjeni se keni shtuar disa kile në pjesën e barkut, por sërish nuk mund të shkoni në palestër apo të nisni vrapin? Mos u demoralizoni, sepse ka disa zgjidhje

Lexo me Shume

7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

    7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

Në palestër, shpesh duke përdorur çdo lloj pajisjeje, bëjmë ushtrime të gabuara, të cilat janë të paefektshme dhe të rrezikshme. Shfletoni galerinë për të parë disa prej ushtrimeve prej të

Lexo me Shume

15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

    15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

Nëse pyesni veganët do të thonë se lulelakra është e preferuara e tyre. Kjo sepse ajo mund të kombinohet në disa mënyra e të shërbehet në një shumëllojshmëri pjatash të

Lexo me Shume

Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

    Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

Pas përfundimit të palestrës ju mendoni për t’u rifreksuar dhe zgjidhni menjëherë të pini ujë. Por thuhet se të pini qumësht është më mirë. Qumështi është një nga pijet më

Lexo me Shume

Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

    Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

Amie Valpone është një dietologe e cila merret me koordinimin e ushqimit të lojtarëve të NBA. Siç dihet, sportistët janë të adhurueshëm nga të gjithë për sa i përket mënyrës

Lexo me Shume

Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

    Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

Ndodh shpesh që të keni nisur një dietë dhe të jeni duke e mbajtur atë mjaft mirë deri në momentin që shkoni në shtëpi. Duket se qëndrimi në shtëpi të

Lexo me Shume

Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

  Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

Të kesh një mik që ka zgjedhur të ushqehet si vegan, mund të jetë vërtetë e vështirë. Kjo sepse të

Lexo me Shume

Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

  Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

Dieta e limonit është krijuar nga dr. Martine Andre, i cili përdor agrumet e pasura me vitaminë C, të cilat

Lexo me Shume

Dietat e personalizuara, tashmë një biznes fitimprurës në Shqipëri

  Dietat e personalizuara, tashmë një biznes fitimprurës në Shqipëri

Programi i dietave të personalizuara, një mundësi për të qenë në formë, është kthyer tashmë në një trend me kosto

Lexo me Shume

10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

  10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

Edhe kur jeni ulur dhe keni marrë të gjithë kohën që nevojitet për të ngrënë mëngjes, ndodh që pak pasi

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja si mund të arrini të pasmet perfekte!

(VIDEO) Ja si mund  të arrini të pasmet perfekte!

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën.  Çdo femër do të

Lexo me Shume

Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

  Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

Dieta “Sirtfood” është e vetmja që ka çokollatën dhe verën e kuqe në listën e produkteve të lejuara. Duket shumë

Lexo me Shume

Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të gjithë e dinë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe bën mirë për shëndetin. Mungesa

Lexo me Shume

Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

  Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

Në botën e fitnesit dhe shëndetit, është bërë shumë me anë të teknikave të avancuara, sekreteve të vogla si dhe

Lexo me Shume

Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

  Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

Gisele Bundchen dhe Tom Brady hanë vërtet shëndetshëm, 100% ushqime organike, me shumicë perimesh. Asnjëherë sheqer, miell, kripë apo ndonjë

Lexo me Shume