Blitz | Kliko dhe Informohu

Dietologji/Fitnes

Mos besoni çdo mit për humbjen në peshë

    Mos besoni çdo mit për humbjen në peshë

Oprah nuk ha në mbrëmje, Khloe Kardashian ka eliminuar qumështin, Kim qëndron larg karbohidrateve, Beyonce është vegane. Këto truke nuk mund t’i bëjë çdokush sepse nuk funksionojnë  dhe për disa

Lexo me Shume

Dietologët bien në një mendje! Këto tre ushqime ju bëjnë më të uritur

    Dietologët bien në një mendje! Këto tre ushqime ju bëjnë më të uritur

Ekzistojnë disa ushqime të cilat pasi i konsumon të bëjnë edhe më të uritur dhe rrjedhimisht kërkon të konsumosh më tepër. Zakonisht ushqimet që na bëjnë të konsumojmë më tepër

Lexo me Shume

Uji detoks shumë i rëndësishëm për dietën tuaj. Ja recetat që duhet të dini

    Uji detoks shumë i rëndësishëm për dietën tuaj. Ja recetat që duhet të dini

  Detoksifikimi është shumë i rëndësishëm për shkak se pastron trupin nga toksinat. Gjithashtu ndihmon në funksionimin e mëlçisë e veshkave tuaja. Në dietën tuaj duhet të përfshini edhe ujin

Lexo me Shume

Ushqimet që përmbajnë vitaminë D: Ja se si ta merrni dozën e përditshme dhe pse është e nevojshme…

    Ushqimet që përmbajnë vitaminë D: Ja se si ta merrni dozën e përditshme dhe pse është e nevojshme…

Besojmë se e dini që vitamina D është shumë e mirë për ju, por me siguri nuk i dini të gjitha përfitimet që mund të merrni nga ushqimet që e

Lexo me Shume

Molla ju ndihmon të humbni peshë. Ja kur duhet ta konsumoni atë…

    Molla ju ndihmon të humbni peshë. Ja kur duhet ta konsumoni atë…

Të gjithë e njohin shprehjen e famshme: “Një mollë në ditë mban larg mjekun”. Përveç kësaj, molla është një frutë shumë e mirë dhe ju ndihmon për të humbur peshë.

Lexo me Shume

Dëshironi të humbni peshë? Konsumoni këto ushqime “çudibërëse”

    Dëshironi të humbni peshë? Konsumoni këto ushqime “çudibërëse”

Kur dëgjoni për ushqimet që ju ndihmojnë të humbni kalori shpesh ju duket e pabesueshme, por kjo është e vërtetë sepse disa ushqime kanë veti që ndihmojnë dhe përmirësojnë sistemin tretës.

Lexo me Shume

Kujdes! Studimi sugjeron të mos ushtroni aktivitet fizik kur jeni me nerva

    Kujdes! Studimi sugjeron të mos ushtroni aktivitet fizik kur jeni me nerva

Zakonisht ekziston një ide që kur jeni të mbushur me energji negative dhe keni shumë nerva, aktiviteti fizik apo ushtrimet e ndryshme mund t’ju ndihmojnë të çliroheni. Në fakt është

Lexo me Shume

Si të humbisni peshë duke ngrënë bajame?

    Si të humbisni peshë duke ngrënë bajame?

Bajamet janë shumë të shëndetshme, përveç përfitimeve që keni prej konsumimit të tyre, ato ju ndihmojnë për të rënë në peshë. Por si ndodh kjo? Bajamet kanë/janë: yndyra të shëndetshme,

Lexo me Shume

(Foto) Gruaja që humbi 23 kg dhe u kthye në modele: “Motivimi im është ai!”

  (Foto) Gruaja që humbi 23 kg dhe u kthye në modele: “Motivimi im është ai!”

Sigurisht që koha e limituar i bën prindërit të mos kenë shumë kohë t’i përkushtohen vetes, por një nënë e

Lexo me Shume

Një dietë e varfër është më e keqe se droga dhe kombinimi i alkoolit me duhanin

  Një dietë e varfër është më e keqe se droga dhe kombinimi i alkoolit me duhanin

Dietat e varfra përbëjnë një rrezik më të madh për shëndetin tuaj sesa alkooli, duhani, droga dhe seksi i pambrojtur.

Lexo me Shume

Ja se çfarë duhet të dini për dietat që të humbni peshë

  Ja se çfarë duhet të dini për dietat që të humbni peshë

Dieta ushqimore luan një rol shumë të rëndësishëm për humbjen në peshë. Por duhet të dini disa gjëra që ndikojnë

Lexo me Shume

Ja si mund të humbni peshë duke fjetur

  Ja si mund të humbni peshë duke fjetur

Të humbni peshë duke fjetur tingëllon në mënyrë të përsosur. Duke bërë zgjedhjen e duhur ju mund të humbni peshë

Lexo me Shume

Çfarë përmbajnë ushqimet e shpejta dhe sa të dëmshme janë?

  Çfarë përmbajnë ushqimet e shpejta dhe sa të dëmshme janë?

Ushqimet e shpejta jo gjithmonë janë një zgjidhje e keqe, megjithatë në shumë raste ato kanë sasi të madhe sheqeri,

Lexo me Shume

Çfarë nuk duhet t’u thuash femrave me muskuj?

  Çfarë nuk duhet t’u thuash femrave me muskuj?

Muskujt dhe trupi i palestruar janë shumë të rëndësishëm jo vetëm për meshkujt, por edhe për femrat. Shumë femra dëshirojnë

Lexo me Shume

Studimi: Aktiviteti i rregullt fizik ju kursen më shumë se 2000 dollarë në vit

  Studimi: Aktiviteti i rregullt fizik ju kursen më shumë se 2000 dollarë në vit

Aktiviteti fizik, siç e dimë, është tejet i rëndësishëm për shëndetin e trupit dhe mendjes. Por së fundmi mund të

Lexo me Shume

Ushqimet që ju ndihmojnë të keni një bark të sheshtë

  Ushqimet që ju ndihmojnë të keni një bark të sheshtë

Stërvitja është mjaft e rëndësishme për të pasur format e duhura, por nuk duhet të harroni që edhe ushqimi ka

Lexo me Shume

Ushqimet me yndyra të shëndetshme që duhet të keni në dietën tuaj

Ushqimet me yndyra të shëndetshme që duhet të keni në dietën tuaj

Trupi juaj ka nevojë për yndyra të shëndetshme që të ketë energji. Për të marrë yndyrat e shëndetshme duhet të hani disa

Lexo me Shume

Dëshironi të humbni peshë pa u stresuar? Ndiqni këto këshilla nga ekspertët

  Dëshironi të humbni peshë pa u stresuar? Ndiqni këto këshilla nga ekspertët

E vërteta e hidhur është se sa vjen e më tepër, të rriturit, por edhe fëmijët, kanë tendencën të kthehen

Lexo me Shume

Teknikisht nëse pini ujë të ftohtë mund të digjni kalori, por…

  Teknikisht nëse pini ujë të ftohtë mund të digjni kalori, por…

Të gjithë jemi në dijeni se konsumimi i ujit është vërtet i mirë për organizmin tonë, sidomos për ata të

Lexo me Shume

Ushqimet e dëmshme që po shkatërrojnë dietën tuaj

Ushqimet e dëmshme që po shkatërrojnë dietën tuaj

Në dietën tuaj ushqimore përdorni ushqime të ndryshme, për të cilat mendoni se nuk janë të dëmshme, por në të

Lexo me Shume

Ushtrimet që duhet të bëni për tonifikimin e trupit

  Ushtrimet që duhet të bëni për tonifikimin e trupit

30 minuta stërvitje çdo ditë mjaftojnë për të mbajtur trupin tuaj në formë. Këto ushtrime ju ndihmojnë të digjni yndyrat

Lexo me Shume