Blitz | Kliko dhe Informohu

Dietologji/Fitnes

6 mitet e dietave që duhet t’i injoroni

    6 mitet e dietave që duhet t’i injoroni

Duke u munduar të mbani një dietë ju shpeshherë merrni shumë këshilla, të cilat nuk janë të vlefshme por janë thjesht mite. Ju nuk merrni parasysh problemet që mund t’ju

Lexo me Shume

Jen Selter: Këto janë 7 ushtrimet ideale për të pasur të pasmet perfekte

    Jen Selter: Këto janë 7 ushtrimet ideale për të pasur të pasmet perfekte

Jen Selter është një vajzë e apasionuar pas fitness-it. Ajo ka filluar të japë këshilla dhe të tregojë ushtrime të ndryshme në Instagram. Kjo gjë e ka bërë shumë të

Lexo me Shume

Instruktorja e fitness-it prezanton klasën e parë të ushtruesve nudo

    Instruktorja e fitness-it prezanton klasën e parë të ushtruesve nudo

Një instruktore e fitness-it në Britani ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të bërë ushtrimet e ndryshme fizike me klasën e saj. Jeni duke menduar për ndonjë ushtrim të veçantë?

Lexo me Shume

Ndiheni të lodhur dhe nuk doni të konsumoni kafe? Provoni këto ushqime çudibërëse!

    Ndiheni të lodhur dhe nuk doni të konsumoni kafe? Provoni këto ushqime çudibërëse!

Mund t’ju ndodhë disa herë që të ndiheni shumë të lodhur dhe sikur nuk mund të përqendroheni dot, por ju nuk jeni dashamirës të kafesë dhe ndiheni sikur nuk keni

Lexo me Shume

Këto janë 5 ushqimet që kur i konsumoni më shumë digjni kalori sesa merrni

    Këto janë 5 ushqimet që kur i konsumoni më shumë digjni kalori sesa merrni

Dëshironi të konsumoni ushqime, por të mos shëndosheni? Sigurisht kjo është një ëndërr për të gjithë ne. Po sikur t’ju themi se ka disa ushqime të cilat jo vetëm që

Lexo me Shume

Zakoni 30 sekondësh që çdo femër duhet të bëjë çdo mëngjes për të qenë të shëndetshme

    Zakoni 30 sekondësh që çdo femër duhet të bëjë çdo mëngjes për të qenë të shëndetshme

Keni dëgjuar besojmë se sugjerohet meditimi, vrapi, joga dhe të tjera aktivitete për në mëngjes që më pas të keni një ditë të mirë. Sigurisht këto janë dhe do të

Lexo me Shume

7 “hile” për të humbur peshë, pa mbajtur dieta drastike

    7 “hile” për të humbur peshë, pa mbajtur dieta drastike

Ju keni provuar dieta të ndryshme dhe në fakt bini në peshë, por sapo mbaroni atë i rimerrni përsëri kilogramët. Kjo është diçka shumë e dhimbshme sepse ju jeni torturuar

Lexo me Shume

Ushqimet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë kur jeni të mërzitur

    Ushqimet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë kur jeni të mërzitur

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të jeni mërzitur dhe të gjeni shpëtim dhe ngushëllim vetëm tek ushqimi? Kjo është në fakt një gjë e zakonshme dhe me shumë mundësi e

Lexo me Shume

Këto janë 7 hile të vogla se si të humbisni peshë pa u lodhur shumë

  Këto janë 7 hile të vogla se si të humbisni peshë pa u lodhur shumë

Me siguri që shumica prej jush janë të pakënaqur me trupin që kanë, sidomos tani pas festave dhe pushimeve kur

Lexo me Shume

3 pije “të shëndetshme” që në fakt ju dëmtojnë njësoj si pijet me gaz

  3 pije “të shëndetshme” që në fakt ju dëmtojnë njësoj si pijet me gaz

Me siguri që kur flasin për pije mjafton që të mos jetë me gaz dhe mendojmë menjëherë që nuk është

Lexo me Shume

Pini ujë esëll për një muaj dhe shihni çfarë ndodh…

  Pini ujë esëll për një muaj dhe shihni çfarë ndodh…

Ndonjëherë lodheni nga dietat drastike dhe mendoni se çfarë kanë më shumë femrat japoneze të cilat ngjasojnë me kukullat e

Lexo me Shume

Dëshironi të bini në peshë? Ja si të arrini rezultate të mira

  Dëshironi të bini në peshë? Ja si të arrini rezultate të mira

Ju duhet të fokusoheni në ato që trupi juaj kërkon dhe kështu mund të arrini rezultate shumë të mira. Mjafton

Lexo me Shume

Keni ndjesinë se duhet të konsumoni diçka të ëmbël ose të kripur? Ja arsyeja se pse ndodh

  Keni ndjesinë se duhet të konsumoni diçka të ëmbël ose të kripur? Ja arsyeja se pse ndodh

Ju jeni të ulur në në kolltuk dhe po ndiqni filmin tuaj të preferuar ndërkohë që papritur juve ju ndizet

Lexo me Shume

Aktivitetet fizike që duhet të ndiqni në qoftë se e teproni me ushqimin

  Aktivitetet fizike që duhet të ndiqni në qoftë se e teproni me ushqimin

Të gjithë ndonjëherë e teproni me ushqimin dhe vjen një moment që thoni: “Nuk mund të lëviz nga vendi”. Në

Lexo me Shume

Dëshironi të jeni më të shëndetshëm vitin që vjen? Provoni këto rregulla të reja

  Dëshironi të jeni më të shëndetshëm vitin që vjen? Provoni këto rregulla të reja

Ka ardhur fundi i vitit dhe besojmë se të gjithë keni disa objektiva të reja në kokën tuaj për vitin

Lexo me Shume

Kjo stërvitje prej 4 minutash mund t’ju zëvendësojë 1 orë palestër

  Kjo stërvitje prej 4 minutash mund t’ju zëvendësojë 1 orë palestër

Sigurisht që ushtrimet prej 1 ore në palestër mund të jenë shumë të mira, por jo gjithkush mundet që t’i

Lexo me Shume

Si të humbisni peshë pas lindjes së foshnjës?

  Si të humbisni peshë pas lindjes së foshnjës?

Të gjitha nënat marrin peshë gjatë shtatzënisë dhe është shumë e vështirë për t’i hequr ato pas lindjes. Disa nëna

Lexo me Shume

Këto 6 ndryshime të vogla në gatim do të bëjnë një diferencë të madhe në shëndetin tuaj

  Këto 6 ndryshime të vogla në gatim do të bëjnë një diferencë të madhe në shëndetin tuaj

Të qenit trajner për më shumë se 15 vite padyshim më ka mësuar se asnjë trup në botë nuk ka

Lexo me Shume

Sushi apo sanduiç – cili ushqim është më i shëndetshëm?

  Sushi apo sanduiç – cili ushqim është më i shëndetshëm?

Me shumë mundësi mund t’ju ketë ndodhur që rrugës për të marrë një sanduiç keni menduar se do të ishte

Lexo me Shume

Kjo grua sapo është kthyer në frymëzimin e të gjitha vajzave që duan të humbasin peshë

  Kjo grua sapo është kthyer në frymëzimin e të gjitha vajzave që duan të humbasin peshë

Beteja kundër kileve të tepërta është një nga betejat më të vështira. Megjithatë, vazhdimisht shohim njerëz që arrijnë të fitojnë

Lexo me Shume

Ushqimet që duhet dhe nuk duhet të konsumoni kur e keni stomakun bosh

  Ushqimet që duhet dhe nuk duhet të konsumoni kur e keni stomakun bosh

Ndodh zakonisht që të konsumojmë të njëjtat ushqime për vaktin e mëngjesit, edhe pse në fakt nuk jemi konsultuar më

Lexo me Shume