Blitz | Kliko dhe Informohu

Dietologji/Fitnes

5 ushtrimet e padobishme që nuk ju ndihmojnë të humbni peshë

    5 ushtrimet e padobishme që nuk ju ndihmojnë të humbni peshë

Shumë njerëz mendojnë se çdo lloj aktiviteti fizik ju bën të humbni peshë, por në të vërtetë gabohen. Në qoftë se ju dëshironi të humbni kilogramë duhet të ndaloni së

Lexo me Shume

Dhjetë truket që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

    Dhjetë truket që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Shumë njerëz dëshirojnë të humbasin peshë dhe për këtë arsye nuk ushqehen mirë e qëndrojnë të uritur. Kjo nuk është aspak e drejtë, ju duhet të krijoni një ambient, i

Lexo me Shume

Si të keni bark të sheshtë pa bërë dieta drastike dhe ushtrime

    Si të keni bark të sheshtë pa bërë dieta drastike dhe ushtrime

Shumë vajza dëshirojnë që të kenë një bark të sheshtë, por jo të gjitha arrijnë ta bëjnë atë. Disa prej tyre mbajnë dieta drastike e bëjnë ushtrime për ta arritur

Lexo me Shume

(Intervistë) Instruktori shqiptar do t’ju surprizojë: “Si të arrini trupin perfekt për këtë verë”

    (Intervistë) Instruktori shqiptar do t’ju surprizojë: “Si të arrini trupin perfekt për këtë verë”

Fitness-i është shumë i rëndësishëm për të mbajtur trupin në formë. Çdokush duhet të stërvitet në mënyrë që të jetë i shëndetshëm, si dhe të arrijë përmasat e duhura. Çdokujt i

Lexo me Shume

(Foto) Ushtrime të shpejta për të pasur krahë të tonifikuar

    (Foto) Ushtrime të shpejta për të pasur krahë të tonifikuar

Shumë vajza kërkojnë që të kenë krahë të tonifikuar, por jo gjithmonë i arrijnë dëshirat e tyre. Instruktorët e palestrave sugjerojnë disa ushtrime shumë të thjeshta për të pasur rezultate

Lexo me Shume

5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë

    5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë

Ju nuk e keni tepruar me ushqimin, madje e keni reduktuar atë. Por pavarësisht kësaj ju vazhdoni ende të shtoni në peshë dhe nuk po hiqni asnjë kilogram. Por duhet

Lexo me Shume

Uji është “pija magjike” për të rënë në peshë. Ja si ndikon ai në organizmin tuaj

    Uji është “pija magjike” për të rënë në peshë. Ja si ndikon ai në organizmin tuaj

Studiues të ndryshëm thonë se femrat konsumojnë rreth 2.7 litra ujë në ditë, ndërkohë që meshkujt konsumojnë rreth 3.7 litra, të marra nga të gjitha produktet e lëngshme gjatë ditës.

Lexo me Shume

Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!

    Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!

Humbja e peshës nuk është aspak e lehtë. Shumë njerëz nuk hanë disa ushqime, por nuk e kuptojnë se produktet që nuk konsumojnë ndikojnë në moshumbjen e peshës. Sipas disa

Lexo me Shume

Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

  Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

Nëse jeni duke u munduar që të jeni sa më në formë për plazh (ashtu siç të gjithë në fakt

Lexo me Shume

Ushtrimet e duhura për të pasur një bust të bukur

  Ushtrimet e duhura për të pasur një bust të bukur

Për ta bërë bustin tuaj të bukur dhe të ngritur nuk keni nevojë për ndërhyrje kirurgjikale, por mjafton të bëni

Lexo me Shume

Ushtrimet që do të transformojnë trupin tuaj vetëm në 4 javë

  Ushtrimet që do të transformojnë trupin tuaj vetëm në 4 javë

Plazhi sapo ka filluar dhe sigurisht që ju duhet të keni një trup të bukur. Kështu që ju nevojiten disa

Lexo me Shume

5 ushtrime të thjeshta për një shpinë perfekte

  5 ushtrime të thjeshta për një shpinë perfekte

Kërkoni të keni shpinë perfekte? Shumë e thjeshtë, mjafton që të ndiqni disa ushtrime thelbësore dhe do të keni mjaft

Lexo me Shume

Jeni vonë për të rënë në peshë përpara verës? Mos u shqetësoni, ju tregojmë disa sekrete!

  Jeni vonë për të rënë në peshë përpara verës? Mos u shqetësoni, ju tregojmë disa sekrete!

Vera është shumë afër dhe ju nuk ndiheni mirë me trupin tuaj? Ju duhet një zgjidhje për të hequr disa

Lexo me Shume

Flasin ekspertët: Kujdes! Të bërit më shumë seç duhet aktivitet fizik do t’ju bëjë të mos ulni peshë

  Flasin ekspertët: Kujdes! Të bërit më shumë seç duhet aktivitet fizik do t’ju bëjë të mos ulni peshë

Për habinë e të gjithëve, një studim ka treguar se të ushtruarit më shumë seç duhet nuk do t’ju bëjë

Lexo me Shume

3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër

  3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër

Para verës, njerëzit nuk kanë kohë për stërvitje të tejzgjatur dhe për dieta drastike. Ata kërkojnë gjëra më të thjeshta

Lexo me Shume

Ndiheni të lodhur dhe koka po ju bie mbi tastierë? Provoni këto ushqime!

  Ndiheni të lodhur dhe koka po ju bie mbi tastierë? Provoni këto ushqime!

Ndiheni vazhdimisht të lodhur dhe nuk dini se si të veproni rreth këtij fakti? Ndoshta jeni duke mbajtur dietë, por

Lexo me Shume

Kombinimet perfekte të ushqimeve për të humbur peshë

  Kombinimet perfekte të ushqimeve për të humbur peshë

Një dietë e ekuilibruar është thelbësore për të rënë në peshë. Por duhet të keni parasysh që të kombinoni mirë

Lexo me Shume

9 dietat më WOW që kanë përdorur yjet e Hollywood-it për të rënë nga pesha

  9 dietat më WOW që kanë përdorur yjet e Hollywood-it për të rënë nga pesha

  Yjet e Hollywood-it nuk janë njësoj me ne, as në mënyrat se si vendosin të dobësohen duke përdorur taktika

Lexo me Shume

Mësoni sekretet e dietave që të humbni sa më shumë peshë

  Mësoni sekretet e dietave që të humbni sa më shumë peshë

Sipas statistikave, një person përpiqet të paktën 4 herë në vit për të humbur peshë, por vetëm 1 në 100

Lexo me Shume

Karrigia, miku më i mirë për stërvitje

  Karrigia, miku më i mirë për stërvitje

Pak përpara plazhit ju keni nevojë të ndërtoni një trup të përsosur. Nuk keni pse të harxhoni para dhe kohë

Lexo me Shume

Doni të keni një fytyrë të shëndetshme dhe që shkëlqen? Këto ushqime duhet të jenë çdo ditë në pjatën tuaj

  Doni të keni një fytyrë të shëndetshme dhe që shkëlqen? Këto ushqime duhet të jenë çdo ditë në pjatën tuaj

Mund ta dini se çfarë ndodh kur nuk konsumoni ushqime të shëndetshme, gjithçka shfaqet në fytyrën tuaj. Megjithatë, nuk janë

Lexo me Shume