Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!

Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!
June 09
15:45 2017

Humbja e peshës nuk është aspak e lehtë. Shumë njerëz nuk hanë disa ushqime, por nuk e kuptojnë se produktet që nuk konsumojnë ndikojnë në moshumbjen e peshës.

Sipas disa studimeve, njerëzit duhet të konsumojnë më shpesh arra.

Ju do të mendoni se kjo është një çmenduri pasi arrat kanë yndyrë dhe kalori, por në fakt nuk është e vërtetë. Ato janë të pasura me proteina bimore, fibra dietike dhe acide yndyrore. Gjysmë filxhani arra ju japin më shumë vitamina, minerale dhe energji.

Pra, arrat janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të hani midis vakteve./Blitz.al/

Image result for nuts

Komento
Shperndaje