Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mos i bëni këto gabime! Arsyet pse nuk jeni duke rënë në peshë

Mos i bëni këto gabime! Arsyet pse nuk jeni duke rënë në peshë
March 10
17:05 2017

Shumë njerëz mbajnë dieta dhe bëjnë stërvitje fizike, por nuk kanë rezultate në rënien në peshë. Kjo gjë  vështirëson gjendjen e tyre psikologjike dhe kjo  bën që ata të heqin dorë prej regjimit.

Më poshtë do të gjeni disa prej arsyeve pse ju nuk po bini në peshë dhe mos i bëni më këto gabime.

  • Nuk jeni aq të rreptë sa mendoni me dietën tuaj.
  • Nuk keni ndryshuar rutinën e stërvitjes tuaj.
  • Po pini lëngje për të rënë në peshë? Nuk do të keni rezultate ekstreme, thjesht do të rregulloni organizmin tuaj.
  • Ju nuk hani asnjëherë në mëngjes.
  • Jeni duke punuar vetëm me muskujt tuaj.
  • Fokusoheni vetëm tek ushtrimet kardio.
  • Nuk hani një vakt të pasur me proteina para stërvitjes.
  • Bëni stërvitjen vetëm.
  • Ju pini pije me gaz.
  • Keni eliminuar karbohidratet nga dieta juaj./Blitz.al/
Komento
Shperndaje