Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Meqë ngelët duke u ankuar për dietat dhe palestrat, flini dhe dobësohuni! Nuk është ironi…

Meqë ngelët duke u ankuar për dietat dhe palestrat, flini dhe dobësohuni! Nuk është ironi…
April 28
14:51 2017

Nëse ideja e ushtrimeve për këmbët, krahët, belin dhe të gjitha pjesët e trupit ku keni nevojë të hiqni peshë ju streson, atëherë është shumë e thjeshtë: Mos e bëni një gjë të tillë!

Eksperti i ushtrimeve, David Lloyd Gyms, sapo ka realizuar një ide gjeniale që në fillimet e veta po duket se po funksionon. Ai ka hapur disa klasa gjumi ku ju flini për 45 minuta dhe dobësoheni. Po, po, vetëm kaq: flini!

Këto klasa gjumi më së shumti rekomandohen për të gjithë prindërit që kanë fëmijë të vegjël dhe e bëjnë gjumin shumë të çrregullt. Këto klasa me krevate sigurisht nuk kanë të njëjtat kushte si në shtëpi, sepse në to është që temperatura e dhomës është perfekte për të djegur kalori dhe është mirë që kjo klasë të bëhet diku rreth orës 5 pasdite. /Blitz.al/

Share