Blitz

 Breaking News

Kur stërviteni dhe nuk pini ujë, ju humbisni! 8 dëmet që i shkaktoni trupit

Kur stërviteni dhe nuk pini ujë, ju humbisni! 8 dëmet që i shkaktoni trupit
April 27
15:01 2018

Shumë njerëz mendojnë se nuk është mirë të pini ujë gjatë stërvitjes por shkencëtarët dhe profesionistët mendojnë të kundërtën.

Më poshtë ju do të mësoni disa prej dëmeve që i shkaktoni trupit tuaj pasi nuk pini ujë gjatë stërvitjes:

Ju kontribuoni në plakjen e lëkurës.

Humbni ujrat e trupit jo yndyrnat

Toksinat qëndrojnë në trupin tuaj.

Stërvitja nuk është aspak efektive

Do të keni dhimbje muskujsh

Rritet ritmi i zemrës

Zvogëlohet përqëndrimi dhe rritet lodhja

Keni më shumë uri

/Blitz.al/

Share