Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Karrigia, miku më i mirë për stërvitje

Karrigia, miku më i mirë për stërvitje
May 09
17:10 2017

Pak përpara plazhit ju keni nevojë të ndërtoni një trup të përsosur. Nuk keni pse të harxhoni para dhe kohë me dieta drastike, mjafton të bëni 10 minuta ushtrime në ditë me ndihmën e një karrigeje.

Ngrini këmbët mbi ndenjësen e karriges dhe ngrini duart, përsëriteni këtë 20 herë.

Mbështetuni me duar në një karrige, qëndroni 20 sekonda, më pas uluni në karrige dhe ngrini njërën këmbë, përsëriteni me të dyja këmbët 20 herë.

Qëndroni për 30 sekonda, duke u mbajtur në karrige.

Bëni 20 squats.

/Blitz.al/

Share