Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë
April 17
10:21 2016

Ju ndjeni se keni shtuar disa kile në pjesën e barkut, por sërish nuk mund të shkoni në palestër apo të nisni vrapin? Mos u demoralizoni, sepse ka disa zgjidhje që ju ndihmojnë. Nëse doni një vakt që ju ndihmon në procesin e humbjes së kilogramëve, ne ju sugjerojmë të provoni këtë pije me banane dhe qumësht bajameje. Është e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit:

500 ml qumësht bajameje

2 banane të ngrira

2 lugë të mëdha me gjalpë kikiriku

2 lugë të mëdha jogurt (ose kos natyral)

2 lugë mjaltë

Përgatitja: Futini të gjitha këto produkte në blender. Masën që do të krijohet hidheni në një gotë dhe shijojeni!

Komento
Etiketimet
Shperndaje