Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Dëshironi të bini në peshë? Ja si të arrini rezultate të mira

Dëshironi të bini në peshë? Ja si të arrini rezultate të mira
January 04
12:32 2017

Ju duhet të fokusoheni në ato që trupi juaj kërkon dhe kështu mund të arrini rezultate shumë të mira. Mjafton që të punoni mjaftueshëm dhe të keni kujdes me mënyrën e ushqyerjes. Në qoftë se fokusoheni te disa gjëra parimore do të arrini në rezultatet që dëshironi.

Më poshtë do të gjeni disa gjëra që ju ndihmojnë për të rënë në peshë.

  • Mësoni të hani shëndetshëm, duke vendosur një orar në ushqimin tuaj dhe duke zgjedhur ushqimet me vitamina dhe karbohidrate.
  • Fokusohuni tek ushtrimet që ndikojnë në djegien e kalorive.
  • Përgjigjuni pyetjes “Pse?”, domethënë duhet të dini atë që kërkoni të arrini.
  • Përdorni gjatë stërvitjes gjëra që ju ndihmojnë, siç janë ipod, kufje, ujë me vitamina.
  • Mos kërkoni perfeksionin. Mund edhe të hani një picë sepse nuk është krim.
  • Përballuni me frikën tuaj, kjo do t’ju ndihmojë që të ushtroheni më tepër dhe do të mësoni gjëra të reja për sa i përket stërvitjes tuaj./Blitz.al/
Share