Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 mënyra për të hequr kilet dhe për të shtuar muskujt

May 14
18:00 2016

1

1
Picture 1 of 6

Ju duhet të konsumoni sa më shumë proteina. Ato duhet t’i shpërndani në mënyrë të barabartë gjatë gjithë ditës dhe do t’ju ndihmojnë për të mbrojtur indet e muskujve tuaj. Rekomandohet që të hahen 5 vakte me proteina në ditë dhe nuk ka asnjë ndikim negativ në trup. Konsumi i proteinave gjithashtu ju ndihmon në humbjen e kalorive.

Mund të humbni yndyrat duke rritur masën muskulore. Shtimi i muskujve duke djegur dhjamin duket paksa i ndërlikuar. Ju duhet të ushqeheni mirë në mënyrë që muskujt tuaj të rriten. Por përveç ushqimit duhet edhe të trajnoheni nëpërmjet ushtrimeve kardio. Shfletoni galerinë për të parë 6 mënyra të cilat do t’ju ndihmojnë për të rënë në peshë dhe për të fituar masën muskulore.

Komento
Etiketimet
Shperndaje