Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë

5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë
June 21
18:30 2017

Ju nuk e keni tepruar me ushqimin, madje e keni reduktuar atë. Por pavarësisht kësaj ju vazhdoni ende të shtoni në peshë dhe nuk po hiqni asnjë kilogram. Por duhet të keni parasysh se shtimi në peshë nuk varet vetëm nga ushqimi, ka shumë faktorë të tjerë që ndikojnë.

Më poshtë do të gjeni disa prej zakoneve që ndikojnë në shtimin në peshë:

Njerëzit që flenë më shumë se 10 orë kanë gjasa për të kaluar në obezitet.

Qëndroni  çdo ditë vetëm në errësirë për një kohë të gjatë.

Nuk rregulloni shtratin. Kjo duket e çuditshme, por ekspertët kanë thënë se kur rregulloni shtratin bëni një gjumë të shëndetshëm, kurse kur flini në një shtrat të parregulluar, përveçse nuk jeni komodë, shtoni edhe peshë.

Nuk peshoheni. Peshimi i përditshëm është një inkurajim për humbjen e peshës.

Ju hani shumë pak mëngjes ose nuk hani fare./Blitz.al/

Komento
Shperndaje