Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 mënyra për trupin e ëndrrave

5 mënyra për trupin e ëndrrave
March 16
16:04 2016

Çdo kush kërkon një bark të sheshtë dhe super forma. Por për t’i pasur shpeshherë bëjmë shumë gabime që në momentin që zgjohemi e deri sa flemë. Nuk bëhet fjalë vetëm për ushqimin, por edhe për rutinën e përditshme. Ja çfarë duhet të bëni për të arritur atë që kërkoni:

1.Vendosni për mëngjesin para se të ngriheni nga krevati.

Merrni ushqime proteinike, që mund të jenë edhe ushqimet e mbetura nga një ditë më parë, mjafton që të ngrohen.2.Bëni seks në mëngjes

2.Njerëzit janë shumë të lodhur gjatë natës. Seksi në mëngjes rikthen trurin në punë për të qenë të ndërgjegjshëm. Gjithashtu ndihmon edhe në uljen e kortizolit.

3.Mos shkoni në palestër dhe të humbisni një orë eleptike.

Është e njëjta gjë si të kalosh një orë në pritje. Ju duhet të tërhiqeni, të zvarriteni dhe të bëni një shumëllojshmëri lëvizjesh.

4.Merrni një sy gjumë

Hulumtimet tregojnë se të marrësh një sy gjumë 10 deri në 20 minuta është një efekt i dobishëm për trupin dhe mendjen dhe ndihmon në djegien e yndyrës.

5.Shmangni frutat dhe sheqerin para se të trajnoheni

Domethënë para stërvitjes ju duhet të shmangni frutat apo pijet me sheqer, sepse kështu do të mund të digjni yndyrën. Kafe, gjalpë kokosi dhe 5 bajame do të ishin një vakt perfekt para stërvitjes.

 

Shperndaje