Blitz

 Breaking News

3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër

3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër
May 20
15:12 2017

Para verës, njerëzit nuk kanë kohë për stërvitje të tejzgjatur dhe për dieta drastike. Ata kërkojnë gjëra më të thjeshta që të humbin sa më pak kohë.

Më poshtë do të gjeni 3 mënyra të cilat, përveçse do t’ju argëtojnë, do t’ju ndihmojnë të humbisni kilogramët e tepërt.

Gjatë ushtrimeve që bëni në shtëpi ju duhet të punoni me frymëmarrjen. Nuk duhet të merrni frymë me gjoks, por me stomak.

Pasi të keni përfunduar dushin për pak sekonda ktheni një herë ujin nga i ftohti dhe një herë nga i ngrohti. Kjo do t’ju shpëtojë nga pesha, celuliti dhe hipertensioni.

Masazhi është mjaft i mirë pasi ju ndihmon të relaksoheni dhe njëkohësisht të bini në peshë duke hequr yndyrën./Blitz.al/

Share