Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit
July 21
16:49 2016

1

Picture 1 of 10

Dieta detoks ka për qëllim të pastrojë trupin nga efektet negative të kimikateve industriale, pesticideve, tymit, ndotësve të tjerë dhe metaleve. Ky pastrim bëhet për veshkat, zorrën e trashë dhe organet e tjera që shtyjnë kimikatet dhe toksinat jashtë trupit tuaj.

Sistemi detoks ka qenë një element kryesor, por detoks nuk  quhen vetëm lëngjet mikse që ju ndihmojnë të humbisni peshë. Çfarë do të thotë detoks? Pse duhet ta bësh dhe si të pastrosh trupin? Shfletoni galerinë për t’u njohur më mirë.

Tags
Share