Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vendet që duhet të vizitoni para se të bëheni me fëmijë

Vendet që duhet të vizitoni para se të bëheni me fëmijë
December 18
15:46 2016

Udhëtimet në çift janë shumë të bukura, madje edhe jo shumë të kushtueshme sa paketat familjare.

Ju keni nevojë të kaloni kohë me njëri-tjetrin dhe për këtë ju duheshin disa pushime. Mos ngurroni, por zgjidhni një prej këtyre vendeve dhe vizitojeni para se të bëheni me fëmijë.

Pasi të keni lindur fëmijë do të jetë e vështirë për t’u ndarë prej tyre dhe për të udhëtuar larg, kështu që shkoni sa jeni në kohë.

Riviera Maya / Meksikë
Vendi i preferuar i të rinjve amerikanë.

1

Monte Carlo/ Monako

Cilësohet si vendi i preferuar i personazheve të famshëm dhe të pasur.

2

Safari afrikan

Vend i rrezikshëm për fëmijët, pavarësisht se ata i kanë qejf kafshët.

3

Mumbai/Indi

Shumë pranë Bollywood-it, njihni një tjetër kulturë.

4

Toskana/Itali

Shtëpia e pastave, një ndër kështjellat më të mëdha.

5

Cartegena/Kolumbi

Ruajuni nga grabitjet, gjithsesi një vend që nuk duhet humbur.

6

Walt Disnay World/ Orlando, Florida

Një vend magjik për të rinjtë.

7

Maldive/ Oqeani indian

Një vend përrallor, i preferuar nga shumë njerëz nëpër botë.

8

Territori Northen/Australi

Qendra e territorit të kuq.

9

Cusco/ Peru

Qyteti i mbrojtur nga UNESCO.

10

Dubai/ Shtetet e Bashkuara Emirate

Vendi i preferuar i të rinjve.

11

Moskë/ Rusi

Në qoftë se vizitoni Moskën duhet të keni bërë një plan disa muaj më parë.

12

Phuket/Tailandë

Ishulli që organizon festat më të mëdha në plazh.

13

Scottish Highlands/Skoci

I njohur ndryshe si vendi i ëndrrave.

14

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje