Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Pokemon Go” – ja cilët janë 5 hotelet më “miqësorë” të Pokemon-ëve

July 26
17:04 2016

Hotel Savoy në Londër

Picture 1 of 5

Hoteli ndodhet 2 hapa larg PokeStop-it të Trafalgar Square dhe PokeStop-ëve të Big Ben.

Më në fund është gjetur zgjidhja edhe për fansat e lojës “Pokemon Go”, të cilët duan të shkojnë me pushime, por shqetësohen nëse do të kenë mundësi të jenë aktivë siç dëshirojnë!

Kompania “Trivago” ka bërë një klasifikim të hoteleve më të mira ku, duke qëndruar shtrirë në krevat apo anash pishinës, mund të plotësoni lehtësisht numrin e PokeBall apo të kapni Pokemon-ët që dëshironi!

Listës mund t’i shtohen edhe të tjerë hotele më vonë, por deri tani ato 5 më sipër janë hotelet që ndodhen më afër pikave strategjike të Pokestop apo palestrave të Pokemon-ëve! /Blitz.al/

Komento
Shperndaje