Blitz | Kliko dhe Informohu

Destinacione

 Lajmi Fundit

Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

    Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

Një shqiptare  përfaqëson Ballkanin në konferencën me temë “Adventure Next Balkans” e cila po mbahet në Ohër përgjatë këtyre ditëve (10-12 maj). Gjatë fjalës së saj në këtë konferencë, Blerina

Lexo me Shume

Sa duhet të kurseni për të blerë një shtëpi në qytetet më të famshme të botës?

Sa duhet të kurseni për të blerë një shtëpi në qytetet më të famshme të botës?

Meqenëse ekziston një kuriozitet i madh për ata që kanë fatin të banojnë në disa prej qyteteve më të mëdha e më të famshme të botës, një studim (jo i

Lexo me Shume

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

A ju ka ndodhur t’ju pyesin: “Nëse do të fitoni lotarinë, çfarë do të bëni me gjithë ato para?”  Më së shumti njerëzit mendojnë për pushime nëpër vende që i

Lexo me Shume

Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

    Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

Aeroporti më i sigurt në botë është “Ben Gurion International Airport” në Tel Aviv, Izrael. Në këtë vend asgjë nuk i lihet rastësisë: përqendrimi i forcave policore është gjithmonë i

Lexo me Shume

10 aeroportet më të bukur në botë

10 aeroportet më të bukur në botë

  Sipas një studimi global, në sondazhin e vitit 2016 janë zgjedhur 10 aeroportet më të bukura në botë. Këto 10 aeroporte ofrojnë peizazhe të ndryshme, që çdokush do të

Lexo me Shume

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Fotot e mahnitshme të agjencive turistike na premtojnë parajsën e vërtetë. Sidoqoftë, jo shumë persona arrijnë të kuptojnë se realiteti është shumë, shumë, shumë më ndryshe! Ne ju ftojmë të

Lexo me Shume

“The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

    “The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

Gazeta prestigjioze “The Independent” ka përpiluar një hartë me vendet e rrezikshme për turistët që zgjedhin të udhëtojnë në Europë. Pjesë e kësaj harte është edhe Shqipëria, e cila renditet

Lexo me Shume

10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

    10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

Çdo vit, “Post Office” studion dhe nxjerr rezultatet për 10 blerjet e domosdoshme gjatë pushimeve verore (ndër të cilat një filxhan kafe, një kanoçe birrë, një vrasës insektesh, krem kundër

Lexo me Shume