Blitz | Kliko dhe Informohu

Destinacione

 Lajmi Fundit

(Foto) Jeni të apasionuar pas kampingut? Ky do të jetë destinacioni juaj i ëndrrave

(Foto) Jeni të apasionuar pas kampingut? Ky do të jetë destinacioni juaj i ëndrrave

Mirëserdhët në “kampingun ekstrem”! Kështu quhet tanimë zona në malin Laojun, në provincën Henan të Kinës që i është dedikuar të gjithë atyre që kanë pasion kampingun. Në një lartësi

Lexo me Shume

Këto janë 19 suitat më të mira të hoteleve në të gjithë botën

Këto janë 19 suitat më të mira të hoteleve në të gjithë botën

Siç të dihet, hotelet më luksoze në botë janë ato që kanë edhe suitat më të mira. Megjithatë, sipas një listimi nga ekspertët e hotelerisë, suitat më të mira, më

Lexo me Shume

(Foto) Vendet që meritojnë më shumë turistë, sipas “National Geographic”

(Foto) Vendet që meritojnë më shumë turistë, sipas “National Geographic”

Janë disa vende që kanë një trashëgimi të jashtëzakonshme kulturore dhe historike, por për disa arsye, siç mund të jenë izolimi prej diktaturave apo pushtimet e njëpasnjëshme e luftërat politike,

Lexo me Shume

Këto janë 11 destinacionet më të lira për pushime familjare në Europë

Këto janë 11 destinacionet më të lira për pushime familjare në Europë

Sipas një studimi që ka bërë “Post Office Travel Money” është vënë re se disa destinacione shumë të bukura për të kaluar pushime në Europë nuk janë shumë të kushtueshme

Lexo me Shume

“Pokemon Go” – ja cilët janë 5 hotelet më “miqësorë” të Pokemon-ëve

“Pokemon Go” – ja cilët janë 5 hotelet më “miqësorë” të Pokemon-ëve

Më në fund është gjetur zgjidhja edhe për fansat e lojës “Pokemon Go”, të cilët duan të shkojnë me pushime, por shqetësohen nëse do të kenë mundësi të jenë aktivë

Lexo me Shume

Italianët të mrekulluar nga jugu i Shqipërisë: Plazhet, si ato në Karaibe

    Italianët të mrekulluar nga jugu i Shqipërisë: Plazhet, si ato në Karaibe

Bukuria natyrore që të fal bregdeti shqiptar është bërë shpesh objekt diskutimesh, lidhur me idenë se si duhet shfrytëzuar një pasuri e tillë, në mënyrë që numri i turistëve që

Lexo me Shume

Ja cilat janë 5 destinacionet shqiptare më të sugjeruara për pushime

    Ja cilat janë 5 destinacionet shqiptare më të sugjeruara për pushime

Pushimet verore janë tema më e diskutuar gjatë këtyre ditëve të nxehta. Ndërkohë që ka nga ata që tashmë janë duke pushuar, ka ende të pavendosur që nuk kanë zgjedhur se

Lexo me Shume

(Foto) Këto janë qytetet më të sigurta në botë!

(Foto) Këto janë qytetet më të sigurta në botë!

Një grup kërkimor i “The Economist” me anë të statistikave të mbledhura me vite të tëra kanë krijuar një listë me 50 qytetet më të famshme të botës duke i

Lexo me Shume

“Beach bar”-et që do të donit të vizitonit të paktën një herë në jetë!

“Beach bar”-et që do të donit të vizitonit të paktën një herë në jetë!

Ditë me diell, kokteje, ushqime të mira dhe muzikë – këto janë çfarë kërkojmë të gjithë këtë sezon vere. Keni

Lexo me Shume

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

 Europa ka shumë shtete të bukura, nga historia, kultura dhe jeta që kanë. Jeni në dilemë se ku duhet të

Lexo me Shume

10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

  10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

Norvegjia dallon për natyrën e saj të mrekullueshme, nivelin e lartë të cilësisë në shëndetësi dhe arsim, për demokracinë aq

Lexo me Shume

Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

  Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

Udhëtimet janë një përvojë e bukur, por kur bëhen plane për të udhëtuar ekziston gjithmonë edhe frika apo meraku për

Lexo me Shume

Brexit: Rriten kërkesat për të vizituar Britaninë, kushton më pak

  Brexit: Rriten kërkesat për të vizituar Britaninë, kushton më pak

Që nga momenti që referendumi britanik vendosi daljen e vendit nga Bashkimi Europian, kërkesat për të kaluar pushimet në Mbretërinë

Lexo me Shume

Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?

  Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?

Në të gjithë botën, shtetet kanë mënyra jetese të ndryshme. Njerëzit e disa vendeve bëjnë një jetë të lumtur, disa

Lexo me Shume

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

Mendoni se ka ardhur momenti i duhur për një arratisje romantike me partneren/in tuaj me fillimin e sezonit të verës?

Lexo me Shume

Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

  Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

Turqia, Greqia dhe Egjipti janë ndër shtetet që po e ndiejnë më së shumti koston e krizës së emigrantëve në

Lexo me Shume

20 vende të mrekullueshme që nuk na lejohet t’i vizitojmë

20 vende të mrekullueshme që nuk na lejohet t’i vizitojmë

Janë disa vende me histori të pasur të cilat nuk lejohet të vizitohen. Kjo ndodh për arsye sigurie ose sepse

Lexo me Shume

Qytetet më të sigurta në botë

Qytetet më të sigurta në botë

Në galeri do të gjeni 10 qytetet më të sigurta në botë. Kur thuhet të sigurta nuk flitet  vetëm për

Lexo me Shume

Vendet ku mund të shijoni gatimet më të mira tradicionale në botë

Vendet ku mund të shijoni gatimet më të mira tradicionale në botë

  Të ushqyerit  është një nga gjërat më të rëndësishme për njeriun. Shpesh jemi në kërkim të restoranteve dhe menyve

Lexo me Shume

Një grua që ka udhëtuar me biçikletë gjithë botën tregon 13 destinacionet që duhet të vizitoni patjetër

Një grua që ka udhëtuar me biçikletë gjithë botën tregon 13 destinacionet që duhet të vizitoni patjetër

Atletja Juliana Buhring është gruaja e cila ka shëtitur botën vetëm me biçikletën e saj në vitin 2012. Për këtë

Lexo me Shume

14 vendet ku mund të udhëtoni vetëm e të sigurt

14 vendet ku mund të udhëtoni vetëm e të sigurt

  Pushimet po duken (më në fund) në horizont dhe ju po vrisni mendjen me kë do të shkoni? Epo,

Lexo me Shume